Rodina herce zatím nepotvrdila, kvůli čemu měl Tomáš Valík zdravotní problémy a jaká nemoc ho dostala až na smrtelnou postel. Podle posledních spekulací zemřel po boji s rakovinou, ale podle pražské gay komunity, do které měl herec patřit, to bude kvůli děsivější nemoci.

Podezření na nemoc, která je mezi gayi rozšířená, potvrzují i některé komentáře v diskuzi. Osudným se mu měl stát AIDS. Podle magazínu Prásk! nemoc AIDS potvrdil i zdroj z nemocnice Na Bulovce.

Ztráta Tomáše Valíka je každopádně velmi smutnou událostí, která nezasáhla jen jeho rodinu, ale i kolegy z divadla a televize, kteří na něj budou vzpomínat jako na úžasného herce i člověka.

„Tomáš Valík byl báječný kolega, který do ateliéru vždy přinesl dobrou náladu. Jeho skon nás hodně zasáhl. Nikdy na něj nezapomeneme,“ řekla serveru Nova.cz producentka Ulice Monika Hasmanová.

Tomáš Valík se objevil v několika českých seriálech, ale fanoušci si ho nejvíce pamatují jako pekaře Richarda Zajíčka z Ulice. Sám nejvíc miloval divadelní prkna.

Více o jeho osudu a rolích si můžete přečíst ZDE.