Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Děsivá prognóza: Teplo koronavirus nezastaví, v létě to bude nejhorší, tvrdí vědci

Zdroj: Pixabay.com
+ Dalších 10 fotografií
koronavirus
Američtí vědci se obávají, že oteplení nepřinese zpomalení šíření nového koronaviru. V aktuální studii se na vrchol dostane až v létě, tedy při nejvyšších teplotách. Tato teorie je v přímém rozporu s prognózou virologů z berlínské nemocnice Charité, podle nichž začne koronavirus ustupovat už na jaře.

Na studii upozornil portál Novinky.cz. Američtí vědci pochybují, že se dá koronavirus při vyšších teplotách na ústup. Podle jejich simulace přenosu nákazy až do roku 2025 nebudou mít teploty na jeho rychlost zásadní vliv.

Studie rozporuje teorii vědců z Berlína, podle kterých je Covid-19 sezonním onemocněním a na jaře zeslábne. „Z této studie vyplývá, že Američané počítají s tím, že se zřejmě nevyhneme epidemiím navzdory vyšším teplotám. Znamenalo by to, že sezonní efekt nebude tak velký jako v případě jiných virových onemocnění,“ uvedl Christian Drosten, který šéfuje berlínským virologům.

Vrchol nastane v létě

Nejhoršího stupně má nákaza podle studie dosáhnout během léta, potom už bude slábnout. „Ze studie vyplývá, že mezi červnem a srpnem bychom měli očekávat vrchol nákazy, pak by měl nastat ústup,“ dodal Drosten.

Zároveň zdůraznil, že si trvá i na závěrech své teorie o sezonnosti. Lidé však nemají očekávat, že se na jaře šíření koronaviru zastaví zcela. Jen nemá postupovat takovou rychlostí.

Související články

Další články