Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Děsivá předpověď: Konec světa podle ní nastane už letos, tři dny před Vánoci

Děsivá předpověď: Konec světa podle ní nastane už letos, tři dny před Vánoci
Zdroj: oficiální zdroj
+ Další fotografie
apokalypsa
Jeden „konec světa“ jsme přežili v roce 2012. Ale prý ještě nemusí být vyhráno. Těsně před letošními vánočními svátky má přijít další apokalypsa. Alespoň to tvrdí americký pastor Paul Begley. Konec světa má nastat 21. prosince. Shodou okolností je to den, kdy Begley slaví narozeniny.

Paul Begley odhodlaně tvrdí, že konec světa nastane už letos v prosinci. Lidstvo od počátku věků řeší, kdy nastane apokalypsa. Určitě si pamatujete na rok 2012, tehdy měl konec světa nastat kvůli tomu, že to údajně stálo v tzv. mayském kalendáři.

Známé jsou také předpovědi francouzského vědce a lékaře Nostradama, podle něj měl svět skončit již v červenci roku 1999. Jedny z posledních předpovědí konspiračních teoretiků ukazovaly na 21. června letošního roku. Určitě jste si všimli, že žádná z těchto předpovědí se nevyplnila.

Americký pastor v akci

Paul Begley z americké Indiany je přesvědčený, že se apokalypsa kvapem blíží a měla by nastat přesně 21. prosince. Musíme podotknout, že tato teorie o apokalypse v roce 2020 není zcela nová. Podobné úvahy už veřejnosti představila známá astroložka a senzibilka Jeane Dixon, o které jsme psali v únoru letošního roku

"Samozřejmě, podle mayského proroctví měl konec světa nastat 21. prosince 2012, nejspíš se ale spletli. Dne 21. prosince 2020, během velké konjunkce, kdy se Jupiter a Saturn dostanou do vzájemné vzdálenosti 0,1 stupně a vytvoří nejjasnější hvězdu na obloze, která tady od betlémské hvězdy kdy byla. Poprvé od roku 1623 se také stane, že Jupiter a Saturn budou tak v těsné blízkosti. Dalších 500 let k tomuto ani nedojde. Takže to bude vzácné a bude to v době zimního slunovratu," předpovídá Begley, jehož slova přinesl mimo jiné deník The Sun

Paul Begley o konci světa nemluví poprvé. Lidstvo varoval už v létě. Tehdy prohlašoval, že konec světa může nastat 21. června díky prstencovému zatmění Slunce či zatmění Měsíce. Toto speciální zatmění je označováno jako tvz. krvavý měsíc - psali jsme o tom zde

Inspirace v bibli

Begley při svém kázání rád cituje zjevení v bibli a odkazuje na apokalypsu Podobné úvahy ale nezaznívají pouze od náboženských blouznivců, za kterého je pastor kritiky označován. Také vědci z Královské geografické společnosti se domnívají, že rok 2020 a další roky by mohly být zlomové. Země by mohla být ohrožena řadou erupcí tzv. supervulkánů.

Že je svět zranitelný a život na Zemi nemusí být věčný, si uvědomuje stále více jedinců. Lidé vnímají, že situace kolem deštných pralesů či stav oceánů nejsou dobré. Mnoho lidí také děsí epidemie koronaviru.

Královská geografická společnost si myslí, že Země by mohla být vyhlazena „supervulkanickou“ erupcí, i když by se to mohlo stát za zhruba milion let, podle zprávy z roku 2017. V některých zemích se dělaly sociologické průzkumy, které zohlednily obavy lidí z konce světa. Šest procent obyvatel Francie se bojí, že prožijí konec světa. V USA má tyto obavy dokonce 22 procent obyvatel.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy