Muž (25) se chtěl pomstít bývalé přítelkyni, protože se s ním rozešla, a šel na to rovnou přes policii. Když svojí bývalé přítelkyni pomáhal sbalit věci, do tašky jí podstrčil drogy a pak ji hned udal.

Do kabely jí dal krabičku, ve které byl sáček s marihuanou. Když za sebou dívka zabouchla dveře, muž hned zavolal na policii a udal ji, že distribuuje drogy. Přesně popsal, jak dívka vypadá a kde by se měla zrovna nacházet. Když ji policisté zastavili, dívka byla překvapená a netušila, co se děje. Po prohledání u dívky našli marihuanu.

Dívka řekla policistům, že drogy neužívá a stejnou krabičku viděla u svého bývalého přítele. Její dechová zkouška na alkohol i orientační zkouška na přítomnost drog byla negativní.

Marihuany bylo více než 15 gramů. Policisté ihned kontaktovali mladíka. „Policejní komisař obvinil dosud netrestaného muže ze dvou přečinů – přechovávání omamné a psychotropní látky a jedu a křivé obvinění. V případě odsouzení mu tak hrozí až tříletý trest odnětí svobody,“ uvedla zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.