Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Děsivá noc v Brně: Rodině se vplazila do bytu nebezpečná krajta

Zdroj: facebook
Strašné
Takové probuzení by se nelíbilo asi nikomu. To, co zažila rodina z brněnských Řečkovic, je opravdu velmi nepříjemné. Kolem třetí hodiny v noci museli opustit svůj domov, protože se v jejich blízkosti plazil obrovský had.

Opravdu hororové probuzení zažila mladá rodina v brněnských Řečkovicích. Zhruba kolem třetí hodiny v noci na středu objevili ve svém domově obřího hada. Rodiče ihned popadli jejich dítě a běželi k sousedům, kteří jim poskytli azyl. Byli natolik pečliví, že i zavřeli dveře a zabezpečili tak dům, aby had nemohl utéct.

Od sousedů zavolali na tísňovou linku 156. Strážník na místo dorazil během patnácti minut. Had byl zajištěn strážníkem odchytové služby městské policie a následně byl předán odborníkovi. Odborník zjistil, že rodina měla v bytě škrtiče. Jednalo se o zhruba metrovou krajtu královskou. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Tento nebezpečný druh hada ve volné přírodě nežije a tak je zřejmé, že nebezpečná krajta musela utéci chovateli ze špatně zavřeného terária.

Nejedná se o první případ, kdy nebezpečný druh hada utekl svému majiteli a ohrožoval okolí. V prosinci milého roku čekalo podobné překvapení na novou majitelku bytu v Praze. Nastěhovala se do bytu po chovatelích hadů a ti tam zapomněli půlmetrovou krajtu. O největší paniku se ale postarala mamba zelená, která utekla uštknuté majitelce v Praze. Začátkem října minulého roku po ní pátral celý Barrandov a hada se podařilo najít až čtvrt kilometru od místa, odkud utekl.

Související články

Další články