Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Děsivá noc v Sokolově: Pes zapnul sporák a zapálil kuchyň, natočila ho kamera

Pes nevědomky zapálil část kuchyně.
Zdroj: HZS Karlovarského kraje
Požár

Obyvatelé domu v Sokolově na Karlovarsku zažili krušnou noc. Kamera zachytila, jak v jednom z tamních bytů zapnul pes sporák, čímž způsobil požár. Naštěstí se oheň podařilo dostat pod kontrolu a nikomu se nic nestalo. Hasiči však nabádají k větší opatrnosti.

Minulou středu se málem stalo veliké neštěstí. Pes v jednom z bytů v Sokolově způsobil požár bytu. Sousedé sedmipatrového domu byli naštěstí ostražití a kouř ucítili dříve, než se stačil požár rozšířit do celého bytu. Je však jasné, že rodina si bude dva pejsky, nezajištěný sporák a plastové nádobí na něm hlídat. Jinak by se mohlo neštěstí opakovat.

Nájemníkem bytu byl podle Blesku nemocniční údržbář Tomáš (33). Ten na kameru v bytě během své nepřítomnosti natočil to, jak se jeden z jeho psů přiblíží ke sporáku a během slídění ho omylem zapnul. Na plotýnce stálo plastové nádobí, které v důsledku zapnutí vzplálo a spolu s ním i další část vybavení kuchyně. Fenky se posléze utíkaly schovat do rohu bytu, ale oheň stále pokračoval.

Byt se musí zabezpečit

Zápachu v bytě v prvním patře si naštěstí všimli sousedé a přivolali hasiče, kteří požár dostali rychle pod kontrolu. S hasiči se domů vrátil i majitel bytu Tomáš, který hasičům odemkl. „Jsou-li v bytě ponechána zvířata bez dozoru, je nutné zajistit byt a vše v něm, aby se v maximální míře zamezilo vzniku požáru či jiné mimořádné události,“ napsali karlovarští hasiči na sociální sítě. „Spotřebiče bývají vybavené elektronickými zámky, jež nedovolí nechtěné zapnutí,“ poradili a dodali, že by si měli lidé nainstalovat detektory.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy