Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

Děsivá nehoda: V Děčíně unikl fenol, poleptalo to dvacet lidí!

Fenol unikl z cisterny. Ilustrační foto.
V průmyslovém areálu unikl z cisterny fenol. Až dvacet lidí se jedovaté látky nadýchalo. Ve vážném stavu jsou dva lidé. Řidič cisterny musel být helikoptérou převezen helikoptérou do ústeckého traumatologického centra, byl téměř hodinu oživován.

Z cisterny v Děčíně unikl fenol a nadýchalo se ho až dvě desítky lidí. „Zraněné lidi z chemičky odvážíme sanitkami do nemocnic v Děčíně, České Lípě, Litoměřicích a Ústí nad Labem. Především se jedná o kombinaci poleptání látkou a nadýchání,“ řekl pro idnes.cz mluvčí krajské záchranky Prokop Voleník.

V kritickém stavu se nachází dva lidé. Řidič musel být ihned transportován helikoptérou do ústeckého traumatologického centra. „Oživovali jsme ho skoro tři čtvrtě hodiny, nakonec se muže podařilo resuscitovat,“ dodal Voleník.

Tragédie vypukla v půl osmé, konkrétně v areálu firmy Chemotex. „Při přečerpávání fenolu z cisterny praskla hadice," řekla mluvčí děčínského magistrátu Markéta Lakomá. Areál je uzavřen.

Mohlo by vás zajímat

Další články