Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Děsivá masožravá bakterie na Kanárech: Maminku na dovolené připravila o nohy i ruce

Děsivá masožravá bakterie na Kanárech: Maminku na dovolené připravila o nohy i ruce
Zdroj: Instagram Elin Rantatalo / Extra.cz
+ Dalších 7 fotografií
Příběh
Třiatřicetiletá Švédka Elin Rantatalo přišla o nohy a prsty na rukou. Ani přesto si však nepřestala užívat života a s velkou podporou svého manžela Olleho (35) nadále vychovává své dvě děti.

Dovolená na Kanárských ostrovech se pro Elin Rantatalo stala osudnou. Postihla ji tam nekrotizující fasciitida, tedy závažné bakteriální infekční onemocnění, v jehož důsledku musely být ženě amputovány některé končetiny. „Když jsem se podívala dolů, kde mi v úrovni pod koleny amputovali nohy, byla jsem v naprostém šoku. Mé tělo náhle vypadalo tak krátké. Nemohla jsem uvěřit, že se mi to opravdu stalo,“ cituje Elin britský The Sun

Když se jí na jaře roku 2019 tato nešťastná událost stala, vedla svůj vlastní kadeřnický salón a starala se o tehdy šestiletou dceru Stellu a čtyřletého syna Cornelise. Po příjezdu na rodinnou dovolenou na ostrově Gran Canaria se jí udělalo nevolno. Následovala bolest pravé ruky, horečka a halucinace. V místní nemocnici se pak bolest rozšířila až do pasu a všechno jí doslova zčernalo. Pak upadla téměř na tři týdny do bezvědomí, byla převezena do nemocnice ve Švédsku. Selhávaly jí orgány, málem nepřežila. Na vině byla děsivá masožravá bakterie.

Zázrakem přežila

„Lékaři zjistili, že mám streptokoka A, bakteriální infekci, která vede k septickému šoku, ačkoli si nebyli jisti, jak jsem se k tomu dostala. Nějakým zázrakem jsem přežila, ale sepse vedla k nekrotizující fasciitidě neboli ‚nemoci požírající maso‘,“ líčí Elin.

Žena se ale nevzdává a stále se snaží žít naplno. Pomáhá jí v tom i její manžel Olle, který ji ujišťuje v tom, že je stále krásná, a její dvě děti. V současnosti také mění svoji kvalifikaci.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy