Safari není jen projížďka mezi milými a klidnými zvířaty. Přesvědčili se o tom návštěvníci Národního parku Etosha v Namibii. Zrovna když projížděli kolem nosorožců, jeden se k nim rozběhl a narazil v plné síle do jejich auta. Na kameru ho zachytil vedlejší džíp.

Zpočátku se zdálo, že nosorožec pro turisty nepředstavuje žádnou hrozbu. Na videu můžete vidět, jak se nejdříve nosorožec pomalu k džípu přiblíží. Najednou ale dostane záchvat vzteku a plnou parou narazí do auta.

„Myslím si, že nosorožec viděl hrozbu, a proto zaútočil. Bylo to tedy pořádně děsivé, protože jsme na jejich místě mohli být klidně my,“ řekla Alexandra Poier, která útok natočila. „Stalo se to hrozně rychle, pak šel k našemu autu, tak jsme rychle odjeli. Podle našeho průvodce se to ale stává zřídkakdy,“ dodala. Turistům se naštěstí nic nestalo.

Nosorožci pochází z jižní Afriky a jsou ohroženým druhem. Není ale známo, kolik jich žije v národním parku Etosha. Nosorožci jsou prý agresivní zvířata, a když se jim něco nelíbí, dokážou zaútočit hodně rychle.