Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Děsivá islámská svatba: Osmiletou dívku provdali za čtyřicetiletého muže, zemřela o svatební noci po pohlavním styku

Dětské nevěsty nejsou v muslimských zemích žádnou výjimkou.
(Ilustrační foto)

V Jemenu to bohužel není ojedinělý případ. Muslimská země stále povoluje sňatky dětských nevěst s dospělými muži, ačkoliv podle zákonů by mělo být nevěstě minimálně sedmnáct let. To je ale v rozporu s islámem, který stále ještě jako tradiční právo vládne nad tím státotvorným.

Teprve osmiletou Rawan rodiče provdali za čtyřicetiletého muže a svatba byla poslední příležitostí, kdy svou dceru mohli vidět živou. Její manžel se rozhodl o svatební noci naplnit své manželské právo a s dítětem měl pohlavní styk. Způsobil Rawan tolik poranění v oblasti genitálií, že holčička na ně ještě té noci zemřela.

Manžel ji totiž po pohlavním styku nechal vykrvácet a Jemen se teprve teď začíná zajímat, co se vlastně stalo a kdo to dovolil. Lidé požadují trest nejen pro manžela, ale i pro rodinu malé Rawan, která teprve osmiletou dívku nechala provdat.

Zakopaného psa je ale třeba hledat jinde. Chudé rodiny totiž své malé dcery provdávají proto, aby nezatěžovaly rodinu, která by je musela živit a šatit. Jediným řešením je pak dětská svatba, za neposkvrněnou nevěstu dostane rodina od nastávajícího zetě slušně zaplaceno.

Související články

Další články