Možná to nevíte, ale Wikipedie je plná strašidel. Po zadání těch správných hesel se ve spleti více než čtyř milionů článků před vámi objeví opravdu hrůzyplná fakta. Na některé z nejděsivějších příběhů, neuvěřitelných událostí a podivných lidí i bytostí se blíže díváme v našem seriálu. Dnešní volba padla na podivné stvoření z amerického Kentucky.

Pokud někdy náhodou zavítáte do oblasti amerického státu Kentucky, dejte si pozor na zdejší železniční most v části Fisherville. Legendy totiž praví, že se zde pohybuje podivné monstrum, zčásti člověk, zčásti koza, které vraždí lidi.

Vyprávění údajných svědků jsou různá. Podle některých příšera využívá hypnózy nebo napodobuje známý hlas, aby oběť vylákala na koleje s přijíždějícím vlakem. Jindy prý na člověka zaútočí se sekerou. Už jenom setkání s ní je prý natolik znepokojující, že lidé se sami vrhají vstříc smrti a skáčou z mostu.

Zdejší obyvatelé si ji pojmenovali Pope Lick Monster. Nejspíše se jedná o hybrid, který utekl z cirkusu a lidskému druhu se mstí za špatné zacházení. Jiní ale také věří, že je to reinkarnace místního farmáře, jenž paktoval se Satanem a jako oběť mu dával právě kozy.

Ať už je pravda každopádně jakákoliv, celá historka pochopitelně zvýšila zájem amatérských záhadologů a tím i bohužel počet mrtvých. Většina z nich si totiž myslí, že koleje jsou už mimo provoz, a tak se neohroženě vydává na jejich průzkum. Železniční trať je ale ve skutečnosti stále četně používaná a setká-li se člověk s vlakem uprostřed cesty, není prakticky žádná šance, že by se mu vyhnul. Ostatně především to bude nejspíše skutečnou příčinou častých úmrtí v minulosti; namísto vraždícího monstra je jednoduše velice snadné nechat se srazit vlakem a celá lokalita je výborným místem pro sebevrahy.

Ani tento fakt ovšem neodradil filmaře, aby o železničním mostě natočili v roce 1988 krátkometrážní film. Pro úřady byl snímek, který tak akorát podněcoval teenagery k navštěvování trati, už poslední kapkou a pod hrozbou zatčení vydaly oficiální zákaz na koleje vstupovat.