Možná to nevíte, ale Wikipedie je plná strašidel. Po zadání těch správných hesel se ve spleti více než čtyř milionů článků před vámi objeví opravdu hrůzyplná fakta. Na některé z nejděsivějších příběhů, neuvěřitelných událostí a podivných lidí i bytostí se blíže díváme v našem seriálu. Dnes vás přesvědčíme, že se rozhodně musíte bát i stínů.

Patříte k typu lidí, které vyleká každý stín? Tak teď se za svůj strach už stydět nemusíte. Podle Wikipedie takzvané stínové bytosti totiž opravdu existují!

Online encyklopedie nám dále říká, že záhadné postavy stvořené ze stínů doprovázejí lidstvo už odnepaměti a jsou součástí mnoha legend. Duchařské téma před celkem nedávným časem rozvířil americký rádiový pořad The Coast To Coast. Posluchači byli tehdy vyzváni, aby zasílali kresby viděných postav nebo se svěřili se svými zážitky.

Očití svědkové se nikdy nemohli shodnout, jestli jsou stíny zlé nebo dobré povahy. Padaly také teorie, že se ve skutečnosti jedná o mimozemská stvoření. Podle „stínařské expertky“ Heidi Hollis, která jim věnovala celou knížku, jsou to jednoznačně ďábelská stvoření, jež vám chtějí skočit na hruď a udusit vás. Zachránit se můžete jedině tím, že budete provolávat Ježíše!

Ale teď vážně. Vidění měli především lidé ve spánkové paralýze, po předávkování drogami nebo jako vedlejší účinek léků. A tady se možná nabízí znepokojivá otázka: Jedná se jenom o náhodu a spousta jedinců měla společný zrakový přelud, nebo stínové bytosti opravdu existují a dokážou je vidět lidé právě v podobných stavech?