Možná to nevíte, ale Wikipedie je plná strašidel. Po zadání těch správných hesel se ve spleti více než čtyř milionů článků před vámi objeví opravdu hrůzyplná fakta. Na některé z nejděsivějších příběhů, neuvěřitelných událostí a podivných lidí i bytostí se blíže díváme v našem seriálu. Aktuálně to bude příběh asi těch nejzáhadnějších dvojčat všech dob.

Dvojčata June a Jennifer Gibbonsovy se narodila 11. dubna 1963 ve Walesu. Už od raného věku byly dívky od sebe skoro neoddělitelné a všechny aktivity dělaly společně. Možná osudovým jim bylo zahájení školní docházky. Jako jediné černošky v kolektivu se staly terčem šikany a traumatická zkušenost způsobila, že se od svého okolí začaly stále více izolovat.

Společně si vymyslely vlastní řeč (což je mimochodem častý jev u dvojčat) a dokonce i blízká rodina jim postupně přestávala úplně rozumět. Sestry s nimi později ostatně samy přestaly komunikovat a občas promluvily jenom k mladší sestře Rose. Všechny pokusy terapeutů byly neúspěšné a rodiče ve snaze zařadit je znovu do kolektivu je poslali na internátní školu. Zde se ale staly naprosto katatonické.

Po návratu do domácí péče trávily léta uzavřené ve svém pokoji, kde si hrály s panenkami a psaly divadelní hry a kriminální povídky. V té době začala ale i jejich vlastní kriminální kariéra, která čítala dokonce žhářství. Po trestním stíhání byly poslány do psychiatrické léčebny se zvláštní ostrahou, v níž pobývaly celkem 14 let.

Jejich zdravotní stav za celou dobu však nezaznamenal žádné zlepšení. Léčba medikamenty jenom způsobila, že Jennifer začala trpět svalovými stahy. V tom čase si jich už všiml tisk, který o nich psal jako o geniálních nemluvících dvojčatech. Na povrch se dostala také podivná dohoda, kterou mezi sebou ženy měly uzavřít. Společně si slíbily, že když jedna z nich zemře, druhá musí začít mluvit a vést normální život. Po určité době začaly věřit tomu, že jedna z nich dokonce musí zemřít a tu oběť se na sebe rozhodla vzít Jennifer.

Psal se už rok 1993, když měly být jednoho dne převezeny na novou kliniku. Jennifer v době odjezdu našli v posteli ležet v bezvědomí. Krátce po převozu do nemocnice zemřela a jako příčina smrti byl uveden náhlý zánět myokardu. Během pitvy ale nebyly nalezeny žádné stopy po lécích nebo jedu a podivnosti její smrti ještě nahrává prohlášení June, která měla několik dní před koncem své sestry prohlásit: „Konečně jsem volná a konečně se Jennifer rozhodla vzdát se svého života kvůli mně.“

A jaký byl další život June? Po odchodu z léčebny si pořídila vlastní byt blízko svých rodičů a zařadila se zpátky do společnosti. Dnes už není ani evidovaná u psychiatra.