Možná to nevíte, ale Wikipedie je plná strašidel. Po zadání těch správných hesel se ve spleti více než čtyř milionů článků před vámi objeví hrůzyplná fakta. Na některé z nejděsivějších příběhů, neuvěřitelných událostí a podivných lidí i bytostí se budeme blíže dívat v našem seriálu. Začínáme Britkou Joyce Vincent.

Občas je opravdu těžké uvěřit, že některé případy nepocházejí z pera vyšinutého filmového scenáristy, a napsal je sám život. Třeba jako příběh Britky Joyce Vincent, ženy, která se do dějin bizarností zapsala tím, že tři roky ležela mrtvá před zapnutou televizí.

Jako pátá dcera manželského páru přistěhovalců se narodila 15. října 1965. Už dětství neměla nejlehčí a v raném věku se musela vypořádat se smrtí matky. Po střední škole vystřídala několik zaměstnání, z nichž se jednalo většinou o zodpovědné pozice ve velkých firmách. Bývalí kolegové ji popisují jako noblesní ženu, která nikdy neměla nouzi o nápadníky. I to se jí možná stalo osudným.

V roce 2001 z neznámých důvodů dala výpověď z dlouhodobého místa, změnila bydliště a úplně se distancovala od své rodiny. Určitou dobu přebývala v útulku pro oběti domácího násilí, takže je možné, že se od své rodiny odloučila kvůli studu nebo aby zamezila nalezení mužem, který ji měl týrat. Po odchodu z útulku jí byla přiřazena garsonka v severním Londýně, osudné místo jejích posledních dnů.

Přesné okolnosti její smrti nejsou nikomu známy a nikdo už je ani nezjistí. Byl nejspíš prosinec roku 2003 a Vincent se pravděpodobně vrátila z nákupu vánočních dárků, které byly kolem korpusu jejího těla nalezeny. Těžko říct, komu patřily, když v té době neměla udržovat blízký kontakt skoro s nikým. Zapnula topení, televizi naladila na BBC One a lehla si do postele. Poté z neobjasněných důvodů zemřela. Hypotézy mluví buď o komplikacích žaludečních vředů, s nimiž byla dříve hospitalizovaná, nebo o astmatickém záchvatu. Logice lidského rozumu nicméně odporuje skutečnost, že v póze svého posledního spočinutí ležela následující tři roky!

Nechce se věřit, že se po ní celou dlouhou dobu nikdo nesháněl. Zvláště pak za předpokladu, že Vincent měla podle některých výpovědí mít z minulosti spoustu přátel. Sestry se ji údajně snažily kontaktovat, ale neuspěly. Nejvíce zaráží fakt, že si ničeho nevšimli ani sousedé. Silný zápach sváděli na blízké odpadky a zvuk ze zapnuté televize mohli mít podle jejich slov na svědomí narkomani, kteří se na místě často vyskytovali. Někteří se dokonce nechali slyšet, že ani nevěděli, že garsonka byla obydlená.

Pozornost jí později začali věnovat až státní úředníci, kterým žena dlužila peníze za nájem. To, co objevili v lednu roku 2006, předčilo všechny jejich nejdivočejší představy. Televize zapnutá, topení jelo naplno, dřez plný špinavého nádobí, před dveřmi navršená hromada pošty a nejhorší ze všeho – na pohovce leželo torzo mrtvoly. Podle zubů experti identifikovali osmatřicetiletou ženu. Další posmrtné vyšetřování už ale nebylo možno provést…

Co všechno se tehdy skutečně seběhlo, se můžeme dnes jenom domnívat. Její příběh byl sestaven převážně z povídání bývalých milenců a přátel. Zůstává děsivá otázka pro nás: Co když jednoho dne zemřeme a nikdo si toho taky nevšimne?