Děsivá fakta: Hanče a Tonče hrozí stejný osud jako zavražděnému novináři!
Velký strach teď pravděpodobně panuje v rodinách unesených Češek v Pákistánu, Antonie Chrástecké a Hany Humpálové. Bohužel se ukázalo, že případ Hanči a Tonči, jak se dívkám přezdívá, má spojitost se zabitým americkým novinářem Jamesem Foleym. A společný jmenovatel není zanedbatelná maličkost. Jedná se o hlavní požadavek únosců - propuštění pákistánské lékařky jménem Aafia Siddiqui.
Doktorka Aafia Siddiqui se narodila 2. března 1972 v Karáčí. Vystudovala v USA neurovědu. Je matkou tří dětí, ale o tom, zda nejmladší syn žije, se stále spekuluje. Po útocích z 11. září 2001 se přestala jako muslimka žijící v USA cítit bezpečně a v roce 2002 se vrátila do Pákistánu. Následně byla obviněna ze spolupráce s Al-Káidou. Za napomáhání k terorismu byla ve Spojených státech odsouzena k 86 letům vězení.
Od té doby, co byla doktorka Aafia Siddiqui uvězněna, začali protestovat muslimové po celém světě. Její rodina tvrdí, že její obvinění je holý nesmysl, a islamistické skupiny požadují její propuštění. Svého se snaží dosáhnout únosy civilistů ze západu. O jejich životě potom vyjednávají a jejich hlavním požadavkem je právě propuštění Aafia Siddiqui z vězení. Právě za ni měl být vyměněn i americký novinář Foley, jemuž islamisté před kamerou podřízli hrdlo. Ten samý požadavek vzešel i od únosců Hanky a Tonči.
I v této těžké situaci se pro rodiny unesených dívek objevila dobrá zpráva. Americký novinář a spisovatel Peter Theo Curtis, který byl vězněn společně se zavražděným Jamesem Foleym, byl v neděli propuštěn ze syrského zajetí. V noci na dnešek přiletěl do Spojených států. Po dvou letech v zajetí se setkal s rodinou a přáteli.
Snad bude mít příběh Hany a Antonie stejný konec jako právě navráceného novináře.