Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Děsivá bilance vichřice Fabienne: Ženu rozdrtil strom a další hrůzy

Minulý rok vichřice ničila obdobně.
Zdroj: Facebook
+ Další 3 fotografie
V neděli večer a následně pak v noci se nejen nad Českou republikou přehnala strašlivá vichřice. Ta způsobila značné škody, zkomplikovala dopravu a dokonce i vzala život! Některé domácnosti jsou stále odpojené od elektřiny. Co vše napáchala Fabienne?

Fabienne je označení tlakové níže, která do Česka v neděli 23. září 2018 přinesla silnou vichřici. Na horách se rychlost větru dostává k hodnotě 125 km/h. To je hodnota, která odpovídá orkánu. Vichřice postupovala od západu. Orkán napáchal škody v Německu, špatná situace byla také v Rakousku. V pondělí by vichřice měla dorazit na Slovensko.

Bohužel větrná bouře způsobila opravdu velkou spoušť. Převážně šlo o popadané stromy, které nevydržely nápor. V Karlovarském kraji stálaněkolik hodin trať mezi Chebem a stanicí Marktredwitz. Vlak tam totiž najel právě do spadlého stromu.

Osudnou byla však příroda pro německou důchodkyni. V bavorském kempu na ni v neděli večer spadl strom. 78letá žena na místě podlehla svým zraněním. Na jihozápadě Německa v Epfenbachu byl zraněn čtyřčletý kluk, který bojuje o život v nemocnici. Na automobil, kde seděl se svojí rodinou, se zřídil strom. Chlapce poranil především na hlavě.

Na Olomoucku zranil spadlý strom dva muže.Silný poryv větru srazil strom, který spadl na chatu v osadě Suchý Žleb. Oba muži byli převezeni do nemocnice.

Bouře, která se v neděli přehnala Českou republikou a okolními státy, v rozsáhlých částech země komplikovala železniční, silniční a leteckou dopravu. V jižních Čechách je přes 20 tisíc domácností stále bez elektřiny.

Na některých místech se už rozjela doprava v ranních hodinách. Podle nejnovějších informací by se železniční trať mezi Strakonicemi a Katovicemi, která byla nejvíce zasažená orkánem, měla dát do pohybu kolem osmé hodiny ranní.

Související články

Další články