Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Desítky zájemců, žádný kupec: Petr Kolář zlevnil cenu luxusního domu, za 29 milionů může být váš

Petr Kolář prodává svou vilu.
Zdroj: profimedia.cz, eXtra.cz/Martin Procházka
+ Další 2 fotografie
SLEVA

Rocker Petr Kolář (54) se už několik měsíců snaží zbavit luxusního domu v Uhříněvsi u Prahy. Zatímco donedávna byl v nabídce za 29,5 milionu korun, nyní ho lze koupit už o milion levněji. „Může za to i válka na Ukrajině a celkově složitá doba. Ale Petr na prodej nespěchá, nemusíme nasazovat dumpingovou cenu,“ řekl eXtra.cz realitní makléř umělce.

Petr Kolář: O milion méně

Dům se v nabídce realitního serveru objevil už v lednu. Nyní už ale původní inzerát nejde nalézt, nikoli však proto, že by si rocker Petr Kolář rozmyslel prodej.

„Koupili jsme franšízu jedné realitní značky, a proto je teď od začátku března dům nabízený v novém inzerátu pod jinou hlavičkou. Stále ho ale prodávám já. Cena byla snížena o milion,“ potvrdil eXtra.cz realitní makléř Dušan Měchura.

Proč zlevňovali

„Co se týče prodeje realit, nynější situace během konfliktu s Ukrajinou kvůli zdražení úroků a dalších věcí není úplně nejideálnější. A netýká se to jen této konkrétní nemovitosti. Lidé v této složité době nemají tolik chuť investovat do vlastního bydlení,“ sdělil.

Odmítl také, že by hlavním motivem prodeje byly zpěvákovy dluhy na výživném.

Klient na prodej domu nespěchá. To dokládá i to, že ho nemusíme prodávat za dumpingovou cenu. Jen jsme ji trochu korigovali kvůli situaci na Ukrajině. Má ale chuť dům prodat, protože v současné době mu nemovitost prostě už nevyhovuje. Je na něj zbytečně velká a hlavně se chce přestěhovat víc do přírody. Když se vám změní situace v rodině a už nepotřebujete tak velký dům, pak si bydlení vyměníte,“ dodal pro eXtra.cz makléř. Naráží na to, že zpěvák je rozvedený a exmanželka s dvěma dětmi už bydlí jinde.

Luxus

Cihlový dům, který zvenku evokuje stavby ve Velké Británii, má 253 metrů čtverečních a stojí na pozemku o velikosti 863 m2. V přízemí je kromě propojené kuchyně s jídelním stolem a obývákem také nahrávací studio a pracovna, nechybí ale ani přístup pod zastřešenou pergolu, která se dá použít k příjemnému posezení i v zimě.

V patře lze nalézt dětský pokoj, pokoj pro hosty a ložnici pro majitele domu s vlastní koupelnou. Zpěvák Petr Kolář má také na pozemku krytý bazén a součástí domu je i garáž pro jedno auto.

Burešová a Forejt podobu nezapřou: Fanoušci si spletli Evu s Přemkem

Související články

Další články

Nejnovější kauzy