Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Desítky tisíc blesků a tornádo! Silné bouřky pustoší Evropu

Zdroj: unsplash.com
+ Další fotografie
živel
Takřka celou Evropou se prohnaly silné bouře. Německo zasáhlo tornádo, Česko v úterý odpoledne a večer také zasáhla extrémní bouřková vlna. Celková škoda se vyšplhala do řádu desítek milionů korun. V sousedním Německu silný vítr vyvracel stromy, očití svědci mluvili o tornádu...

Polámané stromy, zničená auta, domy bez elektřiny - taková je bilance silné bouřky, která se prohnala Evropou. V Německu byla ohrožena rodina, na jejíž jedoucí auto spadl strom. Jako zázrakem se nikomu nic nestalo.

Bouřka, na kterou ČHMÚ upozorňoval, si vyžádala podobné škody i ve Francii. "Zavalilo nás obrovské množství vody a padaly i kroupy. Slyšeli jsme hromy, utíkali jsme k oknu a viděli jsme malý proud vody. Ven jsme nešli, blýskalo se. O chvíli později už byla řeka dravá a v některých místech tekla voda daleko od koryta. Rozvodněná řeka nám zničila část majetku," sdělila portálu tn.cz Stephanie z Pont-Salomon.

Během bouřky meteorologové zaznamenali i rekordní počet blesků, za noc jich bylo v postižené oblasti Francie až 20 tisíc. Jih Německa a Francie mají ještě bouřky zasáhnout.

Problémy zaznamenala i Itálie. Přes 200 lidí muselo být evakuováno na severu v okrese Lombardie, kde silná bouře způsobila sesuvy půdy. Zničeny byly desítky aut. Odstraňování škod potrvá podle místních úřadů i několik dní.

Podle ČHMÚ se má počasí vylepšit až v pátek.

Související články

Další články