Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Desítky dětí postihla náhlá nevolnost na táboře Mrtník! Dvacet z nich skončilo v nemocnici

Zdroj: Profimedia
Letní tábor

Náhlá nevolnost postihla asi tři desítky dětí na letním táboře v obci Mrtník poblíž Hořovic. Pro táborníky muselo v úterý kolem půlnoci vyrazit několik sanitek, hasičů a nechyběl ani vrtulník. Dvacet dětí bylo převezeno do nemocnice, jak o tom informoval  Blesk.

Do obce Mrtník v Plzeňském kraji museli v úterý kolem půlnoci přijet záchranáři, hasiči a přiletěl také vrtulník. Podle informací Blesku byla nahlášena náhlá nevolnost u několika desítek dětí. 

Protože se zdála být situace vážná, na místo přijelo několik sanitních vozů a z preventivních důvodů přiletěl také vrtulník a pražský záchranářský vůz Atego. Ten bývá nasazován při mimořádných událostech, kde je možnost většího počtu zraněných. 

Někteří byli převezeni do nemocnic

Jak se ukázalo, zdravotní stav dětí naštěstí nebyl tak závažný, proto některou techniku mohli záchranáři odvolat. I tak bylo asi dvacet dětí převezeno do nemocnic ve Středočeském a Plzeňském kraji. Stále se také neví, jaká byla příčina náhlé nevolnosti u tak vysokého počtu dětí. Výsledky ukáže až lékařské vyšetření. 

Související články

Další články