1. Zdá se vám, že jste pronásledováni

Pokud jste ve snu pronásledováni, značí to strach v reálném životě. Není to ani tak strach z toho být pronásledováni jako spíš strach z čehokoliv, co nás pronásleduje. Pokud utíkáme před nějakými problémy, které nám způsobují úzkost, promítnou se do našeho podvědomí a do snů. Pokud chceme tedy zase klidně spát, měli bychom se zaměřit na jejich řešení v reálném životě.

2. Voda

Zdá-li se nám o vodě, je to přímý odraz našich emocí. Je-li voda čistá a líbí se vám v ní spokojeně cachtat, gratulujeme, jste emocionálně stabilní a v pohodě. Pokud však ve snu skáčete z bláta do louže, už to asi taková hitparáda nebude a buď vás čeká menstruace, nebo jste značně emočně nevyrovnaní z jiného důvodu a měli byste s tím něco udělat. Nikdo se přeci nechce koupat ve vlastní špíně.

3. Vozidlo

Ať už je to letadlo, auto, motorka, nebo třeba rikša, jde o reflexi změny směru, kterým se v budoucnu vydáte. Ať už je to změna v kariéře v soukromých vztazích, nebo dlouhodobá dovolená, kde máte načerpat energii na další období. Vozidlo jako takové značí proces, díky němuž se dostanete do stanoveného cíle.

4. Lidé

Pokud nám do snů vstoupí další lidé, pravděpodobně to má opět hlubší význam. Více než na samotné osoby bychom se měli zaměřit na vlastnosti, které je provázejí. Ty totiž mohou být tím, co v životě postrádáme. Konkrétní osoby potom poukazují na to, že bychom se měli zaměřit na konkrétní vztahy s nimi samotnými. Možná je potřeba na něčem zapracovat. Co asi znamenal ten sen o Bradu Pittovi z včerejší noci, hm?

5. Ochrnutí

Většina lidí už zažila během snění pocit úplného paralyzování. Jedná se o změnu REM frekvence, ke které dochází v okamžiku probouzení. Pokud máme s tímto jevem však časté zkušenosti, měli bychom se zamyslet, jestli nás něco v našem bdělém stavu netíží natolik, že se naše podvědomí jednoduše odmítá probudit.

6. Děti

Ne, neděste se, pokud se vám zdá o dětech, neznamená to nutně, že jste těhotná. Dítě, speciálně pak novorozeně, značí začátek něčeho nového. Nový nápad, projekt nebo pracovní příležitost. Osobní růst nebo začátek nového období. Dobře, ten těhotenský test si pro jistotu ale udělejte.

7. Jídlo

Pokud se nestane, že jdete do postele s úplně prázdným žaludkem, bude jídlo ve vašich snech symbolizovat energii a stav mysli. Pravděpodobně toužíte po nových informacích a rozsáhlejší míře nadhledu. Stejně tak může znamenat rozvoj vašeho spirituálního světa. A nebo se jednoduše vaše podvědomí dožaduje nějakých šťavnatých informací.

8. Smrt

Nebojte, nezajede vás auto na cestě do práce. Smrt v našich snech je často pouze symbolem pro konec jedné éry nebo období. Často změna samotná může působit jako poněkud dramatická, ale vždy se děje z důvodu vytvoření prostoru pro něco nového. Pokud se vám tedy zdá například o mrtvých dětech, nemusíte nutně běžet ke cvokaři, ale spíš se jedná o konec jednoho období a začátek nového, to může být sice trochu šokující, ale aspoň víte, že nikdo nezemře.

9. Nahota

Pokud jste nazí ve snech právě vy, znamená to, že jste v současné době poněkud zranitelní. Možná máte pochybnosti, že jste svému okolí nebo někomu ze svého okolí odhalili moc ze své osobnosti nebo nitra. Ovšem pokud se vám zdá o nahém Georgi Clooneym, asi se nebudete bát, že by se něčeho odhalilo moc, a rozhodně to nemá co dělat s vaší zranitelností.

10. Sex

Sexuální symbolika ve snech může mít i příjemný průběh, tak proč si ji neužít. Pokud se jedná o sex s konkrétní osobou, jedná se o intimní spojení právě s danou osobou a každý detail vám individuálně napoví, co se vám vaše podvědomí snaží touto cestou sdělit.