Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Děsíte se velikonočního úklidu? Díky těmto tipům ho budete mít za sebou raz dva!

Taky berete uklízení jako nutné zlo? Možná po přečtení tohoto článku změníte názor.
Zdroj: profimedia.cz
triky
Velikonoce už klepou na dveře. Pokud se ženy něčeho děsí víc než mužů a jejich pomlázek, je to úklid, který k tomuto svátku neodmyslitelně patří. I ten se však dá zjednodušit tak, aby zabral co nejméně času a aby vás stál co nejméně úsilí. Víme, jak na to!

Velikonoce jsou svátkem, který má spoustu příznivců, ale i odpůrců. Především ženy se během Velikonoc nadřou, čeká je totiž nejen barvení vajíček, pečení mazanců a beránků, ale i velikonoční úklid, který obvykle trvá i celý den. Odměnou je však potom čistý domov, a to rozhodně stojí za to. Víme, jak si úklid co nejvíc zjednodušit!

OD NEJLEHČÍ MÍSTNOSTI PO NEJTĚŽŠÍ

Když se nad tímto postupem zamyslíte, je celkem logický. Při úklidu je potřeba začít v nejmíň zaneřáděné místnosti domu z toho důvodu, že pokud byste se na ni vrhli až po úklidu místností, kde je větší špína, mohli byste si ji tam nanosit a úklid si tím sami ztížit. Obvykle jde o ložnici nebo obývák, tyto místnosti totiž slouží obvykle výhradně k odpočinku. Jako poslední si nechte koupelnu, kterou budete potřebovat k vyměňování špinavé vody a kam si budete chodit pro čisticí přípravky.

VYHRAĎTE SI NA ÚKLID CELÝ DEN A NAPLÁNUJTE SI HO

Ačkoliv představa celodenního úklidu není nikterak příjemná, její realizace se vyplatí z mnoha důvodů. Pokud si dáte pauzu, je velká pravděpodobnost, že už se vám později nebude chtít do domácích prací znovu pouštět. Pro větší přehled v práci si udělejte seznam s body, které si můžete odškrtávat. Kromě praktické stránky věci vás tento seznam i povzbudí, když budete vědět, co všechno už máte v úklidu za sebou.

ZAPOJTE RODINU

Víc hlav víc ví a víc rukou víc zvládne. Pokud do náročného velikonočního úklidu zapojíte i další členy vaší domácnosti, nejenže vše bude rychlejší, ale především se sami nestrhnete. I malé děti můžete zapojit, stačí je zaúkolovat nenáročnou prací, která pro ně nebude zátěží, ale vám pomůže.

RUKAVICE JSOU ZÁKLAD

Dlouhý a náročný úklid vás sice může unavit, ale neměli byste si jím nechat zničit ruce. Během takové očisty domu, jakou je ta velikonoční, vám rukama projde spousta přípravků a budete je velmi často máčet ve vodě. Ruce od chemie ochráníte gumovými rukavicemi, které jsou navíc dobré i na sběr srsti vašich mazlíčků. Stačí jimi jen přejet po pohovce či židlích a chlupy se na ně nachytají.

KDYŽ UŽ ÚKLID, TAK POŘÁDNÝ

Během úklidu není třeba jen zamést, vytřít, vysát nebo utřít prach. Celodenní úklid je ideální, abyste plnili pračku. Jakmile se vypere jedna várka špinavého prádla, stačí ho pověsit nebo dát do sušičky a hned dát do pračky další. V kuchyni se nezapomeňte podívat do lednice a vytřídit potraviny s prošlou trvanlivostí, v koupelně pak vytřiďte kosmetiku a hygienické potřeby, které už nepoužíváte.

Lucie Borhyová a její začátky na Nově: Domů jsem se vracela s pláčem, brala jsem to osobně

Související články

Další články

Nejnovější kauzy