Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Desetiletý Matěj je hrdina: Maminka zkolabovala za volantem, chlapec pohotově zareagoval

Desetiletý Matěj je hrdina: Maminka zkolabovala za volantem, chlapec pohotově zareagoval
Zdroj: ZZS JMK
Dojemný příběh
Desetiletý Matěj jel s maminkou v pátek 26. června do Brna, přičemž ženě se najednou během jízdy udělalo špatně. Zastavili tedy na benzínové pumpě, kde po chvíli Matějova maminka zkolabovala. Chlapec pohotově zareagoval a ihned zavolal na linku 155. Záchranáři si ženu převzali do péče a převezli do nemocnice. Její stav se podařilo dostat pod kontrolu. Chlapec pak společně s maminkou sepsal krásné poděkování, které zaslali záchranářům.

"Dobrý den, jmenuji se Matěj a je mi 10 let. Jel jsem v pátek 26. 6. 2020 s maminkou do Brna a udělalo se jí moc špatně a musela rychle zastavit a pak omdlela a já jsem zavolal 155," vysvětlil chlapec v úvodu dopisu.

"Pak přijela sanitka a tam byl úplně nejlepší pan doktor. Byl na mě moc hodný a pomohl mamince. Pak jsme byli v nemocnici ve Vyškově a tam byla taky moc hodná paní doktorka a já jsem se o maminku moc bál," popisoval chlapec.

Doktoři chlapce inspirovali

Co je na tom úplně nejvíc rozkošné, je, že chlapce milí doktoři natolik inspirovali, že by se v budoucnu chtěl stát jedním z nich. "Ale oni byli všichni moc hodní a já jednou budu taky takový záchranář jako ten pan doktor," napsal desetiletý hoch.

"Ještě nemám svůj e-mail a tak píšu z e-mailu maminky a ona už je skoro zdravá a taky všem moc děkuje, hrozně moc. Matěj z Nivnice," zakončil Matěj poděkování.

Maminka může být pyšná

Jak informovali jihomoravští záchranáři, žena už se cítí mnohem lépe. Má za sebou vážné onemocnění. I ona sama připsala pár vět k Matějovu dopisu. "Matěj je moje nejmladší dítě ze čtyř, a když jsem onemocněla rakovinou, bylo mu teprve 5 let a už tehdy mi moc pomáhal. Pořád mi popisuje, co přesně pan doktor ze záchranky dělal a jak to bylo dokonalé a taky že tam byla paní záchranářka a pán, co řídil, a všichni že byli super. Tak prosím vyřiďte velké díky i jim," vzkázala vděčná maminka.

Záchranáře dopis samozřejmě velmi potěšil. Rozhodli se proto poslat Matějovi vzkaz. "O maminku ses postaral skvěle, jako správný hrdina. Jsi pro ni velkou oporou a může být na tebe právem pyšná! A myslím si, že pokud budeš opravdu chtít, mohl by z tebe jednou být skvělý záchranář, moc ti fandím a držím palce," napsal chlapci doktor, který maminku ošetřoval.

Související články

Další články