Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Desetiletý chlapec má obří nádor na krku. Lékaři ho léčí viagrou!

José (10) s maminkou Cindy a otcem Josém Ramirezem sr. Celá rodina se
těší na den, kdy bude José moci podstoupit operaci.
Zdroj: Profimedia.cz

Desetiletého Josého Serrana z Mexika trápí velký nádor na krku. Nejenže je nevzhledný a působí mu obtíže při hýbání, ale také jej ohrožuje v dýchání. Malý bojovník touží po operaci, ale ta nemůže proběhnout do doby, než se mu nádor, známý jako lymfangiom, nezmenší. Kvůli tomu je nucen užívat viagru, tedy lék používaný muži při impotenci.

„Jestli mě doktoři vyléčí, budu strašně šťastný. Byl bych zdravý a mohl bych dělat všechno, po čem toužím. Mohl bych běhat rychle, houpat se na houpačkách – prostě dělat všechno, co bych chtěl,“ uvedl José, který nemůže plavat, protože mu to způsobuje bolest, a když si hraje, rychle se unaví.

„Je to těžké. Lidé na něj zírají. Někteří na něj házejí ošklivé pohledy. Snažili jsme se, aby vedl normální život. Nechali jsme ho dělat všechno, co dělají ostatní děti, ale i přesto je někdy velmi smutný, protože se hodně liší od ostatních dětí. Až doposud jsme neměli peníze na to, abychom mu pomohli,“ řekla chlapcova matka.

S nádorem už se José narodil, jenže operace nebyla možná, neboť jeho rodina žije v chudobě. Čirou náhodou si ale Josého všimla dvojice církevních misionářů, kteří rodinu v jejich boji proti nádoru finančně podpořili. „Viděli jsme ho na ulici. Podívala jsem se na manžela a zeptala jsem se ho, jestli viděl to co já. Věděli jsme, že musíme něco udělat,“ uvedla Patricia Avila.

Kromě toho, že chlapcovu léčbu podpořili misionáři, velmi pomohlo i zmedializování případu. Josého léčba totiž stojí zhruba 40 tisíc týdně a zákrok vyjde na čtyři miliony korun.

„Slova nedokáží vyjádřit, jak moc jsme vděční lidem, kteří nám pomohli. Je to pro nás jako splnění snu,“ dodala Josého matka.

Související články

Další články