Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Desetiletého chlapce napadl žralok: Stáhl ho z lodi a poranil mu hlavu

Desetiletého chlapce napadl žralok: Stáhl ho z lodi a poranil mu hlavu
Zdroj: unsplash.com
žraločí útok
Žraločí útoky jsou stále častější. Nevyhnul se mu ani chlapec (10), který byl napaden na lodi se svým otcem. Tragédie se odehrála v Tasmánii jen pár kilometrů od pobřeží. Žralok chlapce pustil až ve chvíli, kdy se za ním vrhl otec. Některé útoky však ale končí okamžitou smrtí.

Desetiletý chlapec kvůli útoku žraloka utrpěl zranění kolem paží, hlavy a hrudníku. Tragédie se odehrála na severozápadním pobřeží Tasmánie. Poté, co otec svého syna vytáhl z vody, byl okamžitě převezen do nemocnice.

"Chlapec byl na palubě šestimetrové lodi. Se svým otcem a dvěma dalšími muži jel na rybářskou výpravu. Žralok na loď zaútočil pět kilometrů od břehu," informovala tasmánská ambulance. Zvíře se vymrštilo a stáhlo dítě z loďky... Predátor odplul v okamžiku, kdy chlapcův otec skočil do vody.

Několik hodin před útokem policie pro oblast vydala varování o výskytu žraloků. "Vezměte prosím na vědomí, že v oblasti Stanley byl spatřen velký žralok. Při plavání nebo rybolovu dbejte na nezbytná preventivní opatření," informovali.

Australský sbor Shark Attack společnosti Taranga Conservation Society tvrdí, že v Tasmánii se podobný incident stal naposledy v roce 2012. Ve světě se ale žraločí útoky v poslední době vyskytují stále častěji.

Například u ostrova Fraser byla devětadvacetiletá žena napadena žralokem, který ji zranil na levé noze. "Stále žraloky miluji, jsou krásní," řekla novinářům. Další žraločí útok nepřežil surfař Rob Pedretti, který jím byl napaden.

Podobným případem byl i třiadvacetiletý Zachary Robby. Ten zemřel v dubnu po útoku žraloka u Velkého bariérového útesu. Smrti se nevyhnul ani zkušený potápěč Gary Johnson, který byl zabit žralokem na jižním pobřeží Austrálie.

Související články

Další články