Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Deset nejdojemnějších momentů z pohřbu Ondřeje Buchtely: Nikdy nezapomeneme na tvůj smích

Pietní místo zaplavily květiny.
Zdroj: Karel Kopáč / CNC / Profimedia
+ Dalších 6 fotografií
pohřeb
Na čtvrteční rozloučení s hokejistou Ondřejem Buchtelou dorazil nespočet jeho přátel a bývalých spoluhráčů. Pohřeb doprovázely písně a dojemné smuteční řeči jeho rodiny a přátel zesnulého. Všichni ze zúčastněných se neubránili slzám. Na hokejistu budou navždy vzpomínat v dobrém.

"Učinil jsi nás šťastným a propojil jsi nás srdcem. Nikdy nezapomeneme na tvůj smích a na tvé oči," pronesla při smuteční řeči matka zesnulého hokejisty. Během posledního rozloučení s Ondřejem Buchtelou se hrály po celou dobu jeho oblíbené písně. Zazněla tak například skupina AC/DC, zpěvák John Legend nebo píseň Známka punku od skupiny Visací zámek.

Odchod mladého Ondry nenechal nikoho chladným a během pohřbu byl ze všech stran slyšet neutichající pláč. "Je to velká ztráta pro celý hokej, protože Ondra byl skvělý, skvělý člověk," vyslovil v zármutku hokejový útočník Jakub Lauko. "Trávili jsme spolu veškerý volný čas a nikdy na něj nezapomenu," řekl Lauko. Po pronesení všech řečí se truchlící pomalu odebírali se slzami v očích pryč ze síně.

Ondřej Buchtela zemřel po diagnostice vzácného nádoru na srdci. Lékaři v Česku však nebyli schopni nemoc vyléčit. Poslední dny svého života tak hokejista strávil na invalidním křesle. Ve všem mu však pomáhala jeho přítelkyně Anička, která se nikdy nevzdala naděje na vyléčení. V pátek 24. července však Buchtela zemřel. „Navždy v našich srdcích. Miluju tě,“ vzkázala naposledy Anička svému příteli.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy