Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Deset let od smrti Whitney Houston: Tragický osud potkal i její děti

Whitney Houston v osmdesátých letech.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 9 fotografií
VÝROČÍ ÚMRTÍ

Je tomu už deset let, co svět opustila legendární zpěvačka Whitney Houston. Její život předčasně ukončily drogy a ona se tak nedožila ani padesátky. Ještě smutnější je fakt, že její dcera Bobbi Kristina Brown odešla pár let po ní. Co vše se ale odehrálo během jejího života? Žádná pohádka růžovou zahradou to nebyla…

Americká zpěvačka Whitney Houston měla k hudbě blízko už od dětství. Její máma byla totiž zpěvačkou a malou Whitney brávala s sebou na pódium. Před diváky si máma s dcerou i několikrát společně zazpívaly, a tak vlastně nebylo divu, jakým směrem se Whitney vydala.

Whitney Houston ve filmu Osobní strážce

Už jako teenagerka dostala svou první hudební nabídku, tu však musela odmítnout. Ne že by sama chtěla, ale její matka si přála, ať prvně dodělá škola. A tak taky Houston udělala. První album jí vyšlo v roce 1985 a v lidech vyvolalo rozporuplné emoce. Jedni byli nadšení, druzí zase kritizovali, protože se jim zdálo, že Whitney zpívá moc bělošsky a zrazuje tím podle nich svou komunitu.

Whitney Houston byla i krásnou a okouzlující ženou, a tak se příležitostně věnovala modelingu, ale také herectví. Díky tomu světlo světa spatřil filmový hit Osobní strážce, kde si Whitney zahrála po boku herce Kevina Costnera. Stali se z nich přátelé a Kevin dokonce Whitney poradil, aby nezapomenutelný song I Will Always Love You na začátku začala zpívat bez doprovodu hudby. A to byla rada k nezaplacení!

Za svou hudební kariéru si odnesla pět cen Grammy, dvě ceny Emmy a jednadvacet amerických hudebních cen. V hudbě se jí dařilo, pak ale přišla láska a její kariéra začala pomalinku uvadat. Houston se zamilovala a taky provdala za Bobbyho Browna, jemuž o rok později přivedla na svět dceru Bobbi.

Whitney Houston zemřela

Pár byl spolu dlouhých čtrnáct let, ale k idylickému manželství měli opravdu hodně daleko. Whitney Houston se totiž stala obětí domácího násilí. Ale místo toho, aby manžela opustila, tak ji Bobby přivedl i k drogám. Po čtrnácti letech společného manželství přišel konečně rozvod, ten ale Whitney od drog osvobodit už nedokázal.

Zpěvaččin osudný den přišel 11. února roku 2012, kdy bylo nalezeno její bezvládné tělo ve vaně hotelového pokoje. Podle lékařů se jednalo o utopení, k čemuž přispěly drogy. V jejím těle se našly zbytky kokainu, marihuany, ale také léků proti úzkosti. Příčinou smrti bylo pozdějším vyšetřováním určeno srdeční selhání a užívání drog.

Podle webu blesk.cz měla Whitney Houston lesbický poměr se svou asistentkou Robyn. Ta zpěvačku měla moc ráda a poskytovala jí potřebné bezpečí a také se ji snažila odpoutat od drog. Je otázkou, co by se stalo, kdyby se Houston k vztahu přiznala, možná by její život nemusel vyhasnout tak brzy – v 48 letech.

Zemřela dcera Whitney Houston

Jenže tragický osud postihl i její jedinou dceru Bobbi Kristinu. Ta stejně jako její matka umřela ve vaně, jak o tom informoval server BBC. Její tehdejší přítel Gordon jí podal drogový koktejl, který byl pro Bobbi smrtelný. Půl roku přežívala s poškozeným mozkem, pak ve svých mladých dvaadvaceti letech zemřela.

V roce 2020 zemřel i zpěvaččin nevlastní syn Bobby Brown Jr. Ten byl podle webu eu.usatoday nalezen mrtvý ve svých osmadvaceti letech. Příčina smrti nebyla zveřejněna. Ale spekuluje se, že by se mohlo jednat o sebevraždu či dokonce vraždu. Zpěvák Bobby Brown tak během několika let přišel o dvě děti i bývalou manželku.

Související články

Další články