Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Derby pražských „S“ klepe na dveře. Proč se opět ukáže, že favorit nevyhrává?

Dnes je derby, jak dopadne?
Už za pár desítek minut proběhne největší zápas, jaký můžeme na domácích pažitech vidět! Derby pražských "S" Sparty a Slavie má co nabídnout, a ačkoliv má jasného favorita, tak si právě o to víc myslíme, že Letenští "rudí koně" nakonec pohoří. Tohle jsou tři důvody, které vám odhalí důvod našeho překvapivého tipu!

1) Favorit nevyhrává

Známá pravda, která se ale ukázala při posledním derby. Hvězdami nabitá Sparta si nevěděla rady s neuvěřitelně bojovným a soudržným pojetím sešívaného hostitele. Tentokrát se bude bojovat na Letné a na sparťany bude enormní tlak, což jim jak známo příliš nevyhovuje.

Spartě mnohem více sedí role, kterou si vyzkoušela například v týdnu proti Laziu. V zápase s tak enormním tlakem nebude ve vůbec lehké pozici. Naopak odpočatá Slavia větří derby jako zápas, kde může jenom získat.

2) Únava

Kouči Ščasnému se vydařila rotace sestavy proti Laziu, kde proti Italům nasadil mladíka Juliše místo Lafaty, který se stále pere s kondicí. U jiných hráčů však k takové fluktuaci nedochází, a tak je otázkou, v jaké kondici vyběhnou k derby. Nečekaně dlouhá evropská tour Letenských by si mohla vybrat daň právě dnes. V zápase, kde se bude muset opět makat na 120 %, což by mohla být výhoda Slavie, která se může plně koncentrovat jenom na ligu a derby s jejich odvěkým rivalem.

3) Přízeň Babiše a spol.

Moc se o tom nemluví, ale slávisté si od změny nového čínského vedení rozhodně nemůžou stěžovat na nepřízeň rozhodčích a bafuňářů obecně. Slavii v jejím čínském rozletu podpořil prezident Zeman nebo ministr financí Andrej Babiš. Ne že by nejvýraznější muži české politiky měli páky k tomu ovlivnit zápas, ale určitě bude zajímavé sledovat, jak bude nastavena „rovina“ dnešního zápasu. Derby rozhodují obvykle detaily a i síla zákulisí může sehrát svoji roli.

4) Euforie

Slavistické povstání na hřišti zatím neprobíhá úplně podle plánu. Ztratili už dvakrát body a dnešní případná ztráta by pro slávisty mohla být osudná. Požene je však euforie, která zavládla od příchodu nového majitele Šimáně. Slávisté přepnuli na pozitivní myšlení a i to by jim mohlo dodat na síle a entuziasmu před dnešním velkým zápasem!

Související články

Další články