Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023

Depeche Mode bez zesnulého Andyho Fletchera: Přivezou do Prahy velkolepou show

Depeche Mode je legendární skupina.
Zdroj: Profimedia
KONCERT

Kapela Depeche Mode zavítá v příštím roce znovu do Prahy. Její členové potvrdili, že v roce 2023 vydají nové album a vyrazí na velkolepé světové turné. Jedná se o první sérii koncertů od smrti jejich člena Andyho Fletchera. Skupina to fanouškům oznámila během online streamu z Berlína, který byl dostupný na jejich sociálních sítích.

Plánované turné s názvem Memento Mori má představit novou desku, která vyjde na jaře 2023. Její název odkazuje na nedávno zesnulého člena Andyho Fletchera, o jehož smrti jsme na eXtra.cz informovali.

"Na tomto projektu jsme začali pracovat na počátku pandemie a jeho téma byla přímo inspirované touto dobou. Po Fletchově smrti jsme se rozhodli pokračovat, protože jsme si jisti, že by si to přál, a to projektu skutečně dodalo další význam," vyjádřil se k albu a plánovanému turné hlavní skladatel kapely Martin Gore na oficiálním webu Depeche Mode. Druhý současný člen Dave Gahan dodal: "Fletchovi by se toto album líbilo. Opravdu se těšíme, až se o něj s vámi budeme moci brzy podělit, a nemůžeme se dočkat, až vám ho příští rok představíme na koncertech."

Vzpomínky na Andyho Fletchera

Klávesista se chystal připojit k nahrávání desky v Kalifornii právě v době své smrti 26. května. Připravovaný materiál si nestihl ani poslechnout. "Určitě by k tomu měl co říct. Pravděpodobně první věc, kterou by řekl, by byla: 'Proč je tolik písní o smrti?'" řekl hlavní zpěvák Gahan pro The Associated Press.

"Jsem si jistý, že jeho nepřítomnost ve studiu nějakým způsobem změní to, co jsme udělali, a to samé u vystoupení na pódiu," uvedl dál zpěvák. "Nemáme v úmyslu Fletche na pódiu nahradit. On si tam udělal to svoje."

Memento Mori bude patnáctým studiovým albem Depeche Mode a prvním od alba Spirit z roku 2017. Co přijde po něm, je zatím ve hvězdách.

Koncert v pražských Letňanech

Turné pod záštitou Live Nation má začít 23. března 2023 sérií v amerických arénách. 16. května pak zahajuje koncertem v Amsterdamu své evropské turné po letních stadionech. Na pražském letišti Letňany skupina pak zahraje 30. července.

Kapela v Praze naposledy hrála v roce 2018 ještě v kompletním složení. S Prahou je však spjatá již z minulosti. Zahrála si zde už před pádem komunistického režimu, 11. března 1988 na tehdejším stadionu hokejové Sparty. Lístek stál tehdy 150 korun a jednalo se o největší událost od roku 1969, kdy do Prahy zavítali Beach Boys, jak uvádí server g.cz.

Předprodej vstupenek bude spuštěn 6. 10. v 10:00 a bude probíhat až do 10. 10. 2022 8:00. Následně budou lístky k prodeji v sítích Ticketportal a Tickermaster.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy