Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Denní nárůst nakažených v sobotu klesl pod 2000: Další omezení příští týden, upozornil Prymula

Denní nárůst nakažených v sobotu klesl pod 2000: Další omezení příští týden, upozornil Prymula
Zdroj:
+ Dalších 7 fotografií
koronavirus
Ministerstvo zdravotnictví eviduje pokles na sobotním nárůstu nakažených, nedosáhl ani dvou tisíc. Počet aktivních případů nákazy opět převýšil ty vyléčené a nemocnice přijaly další desítky pacientů s vážným průběhem onemocnění covid-19. Ministr zdravotnictví Roman Prymula (56) má v plánu příští týden opět zpřísnit pravidla pro hromadné akce.

Za celou sobotu přibylo 1985 nakažených lidí, což dává dohromady 31 767 aktivních případů nákazy. Hospitalizovaných pacientů s vážným průběhem nemoci přibyly za jediný den desítky, v současné době jich je 809 a zesnulých v souvislosti s koronavirem je 591. Počet vyléčených se drží na 30 936, vyplývá to z ministerstva zdravotnictví.

Hrozí omezení svateb, oslav a dalších akcí

Nový ministr zdravotnictví Roman Prymula pro Novinky.cz uvedl, že se chystají další opatření, aby se dál nerozšiřovala nákaza koronavirem Chce omezit kontakt osob tak, aby nedocházelo k dalšímu šíření viru, inspirují se z celého světa. Promluvil také o omezení svateb a večírků.

"O svatbách se diskutuje, jsou bohužel rizikové. Je popsáno několik případů šíření na svatbách. K omezení dojde, ale zatím ještě není přesné číslo ani doba, od které k omezení dojde. Co se týká běžných oslav a večírků, opravdu bych apeloval, aby k tomu nedocházelo. Každý se může těchto aktivit po dobu dvou, tří týdnů zdržet, a je pravděpodobné, že dojde k centrálnímu omezení, které bude vycházet z počtu osob, které se smějí potkávat," vysvětlil Novinkám ministr.

Podle Prymuly je možné všechno, i například to, že se v budoucnu přeruší akce jako jsou například taneční. "Dnešní hodnoty budou ukazatelem, zda se daří či nedaří opatření realizovat, a podle toho bude vytvořen balíček restrikcí na další týden," podotkl v sobotu Prymula.

Související články

Další články