Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Denisa z MasterChefa prohrává boj s rakovinou: Léčba selhala, na mozku má neoperovatelné nádory

Denisa patří mezi velké bojovnice.
Zdroj: eXtra.cz Pavel Dvořák
Předchozí Další
+ Dalších 8 fotografií
rakovina

Bývalá účastnice soutěže MasterChef, Denisa Cziglová, svádí lítý boj s nádory na mozku. Biologická léčba, kterou podstoupila, jí dala naději, že se bujení rakoviny, když ne vyléčí, tak alespoň zastaví. Tato poslední naděje ale bohužel vyhasla a sympatická brunetka si musela od lékařů vyslechnout zdrcující diagnózu, jejíž prognózy jsou více než nepříznivé. Svým fanouškům na Instagramu se svěřila, jaké jsou její nynější vyhlídky do budoucna. 

Zdrcující zpráva

Čtyřiadvacátého listopadu měl být pro Denisu Cziglovou, kterou řada diváků zná z kulinářské soutěže MasterChef, nejhezčím dárkem k nadcházejícím Vánocům. Osud tomu ale bohužel chtěl jinak a rakovina mozku, se kterou již dlouho svádí statečný boj, se znovu rozbujela.

"Je to trošku jinak, než jsem si myslela, ale člověk to nesmí brát špatně. Pojďme si naopak říct, tento rok byl opravdu plný zážitků, i když ne někdy těch nejlepších a jednoduchých, ale ty hezké chvíle jsem si prožila, užila a pořád si chci užívat, dokud to jde," napsala na svůj Instagram Cziglová, která si na pravidelné kontrole vyslechla od lékařů krutý ortel.


"Dostala jsem od června krásný dárek k narozeninám, šanci prodloužit si život a užívala jsem si všechno naplno. Léčba bohužel přestala fungovat a nové nádory se ozvaly na novém místě, které nelze ani operovat, ani ozařovat," oznámila svým followerům šokující zprávu.


Jak dlouho tu bude?

Kolik času známé amatérské kuchařce ještě zbývá, to prý netuší. "Když by vám někdo řekl, že máte měsíc, nebo dva života? Co budete dělat? Neříkám, že mám před sebou měsíc života, já pořád věřím a doufám… Já nevím, jak dlouho tady budu, ani to nepočítám, neřeším," uvedla usměvavá brunetka, která se snaží každý den prožít naplno a ničeho nelitovat.

Propařit svůj zbývající čas ale v plánu rozhodně nemá. Chce být šťastná s těmi, které má ráda, dokud to půjde. Být vděčná za každý den a večer a nechá se překvapit tím, co přinese následující den. "Každý máme tady svoji roli, svoji derniéru a svíčku života, která nám jednou zhasne," dotkla se tématu, ze kterého mrazí. "Budu se snažit pořád pozitivně myslet a zkusím najít jinou cestu a ještě si ten život užít a nebojím se, nemám už strach. Není potřeba plakat a litovat mě," dodala závěrem.

Rozhovor s Denisou:


Před časem poskytla Denisa emotivní rozhovor pro eXtra.cz, v němž promluvila o tom, co jí v situaci, kterou si prochází, pomohlo. "Hodně jsem chodila ke své kamarádce, není to psycholožka, ale numeroložka. Vždycky jsem se tam vybrečela, ale ona mě zároveň naučila to, jak si život užívat a zároveň se smířit s tím, že už odtud budu asi odcházet. A to mi vlastně nejvíc pomohlo se z téhle situace dostat a možná mi to paradoxně pomohlo v tom, že jsem zase tady," řekla maminka dvouleté Izabelky, která je pro ni největším hnacím motorem ten těžký boj nevzdat.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy