Den první je fakt sranda. Vlastně o nic nejde. Tak dnes vám jen řeknu, proč vlastně potřebuji pár dnů nehulit. A taky vám řeknu, jak dlouho už vlastně čadím.

Je mi 35 a hulím od 15 let. S menšími přestávkami vlastně pořád. Hulím trávu, hašiš, skunk… Vše, co hoří, tak zapálím a spálím. Myslíte si, že jsem zkuřka? Já si to myslím taky.

Kolik toho vyhulím? Kolik chci. Když jdu na party, tak spálím vše, co mám s sebou. Kolik si toho beru? Čím jsem starší, tím méně.

Když mi bylo 20, tak byl svět takovej plnější. Chtěl jsem všechno a hned a chtěl to v trojnásobných dávkách.

Mohl jsem celý večer chlastat a jít pak do práce. Mohl jsem se milovat 5× za sebou a ráno chtěl zase. Vyhulil jsem 10 gramů za večer a ráno si místo snídaně zase ubalil. Jenže stárnu. Chápete, co tím myslím? Skoro nechlastám, sex mám dvakrát, třikrát do týdne a hulím hlavně večer, abych po celém tom dnu plném konzumních sraček na chvíli vypnul a usnul.

A proč do toho jdu? To je vtipné. Nedonutila mě k tomu máma (jako v 16), nedonutila mě k tomu přítelkyně (jako v 25), donutila mě k tomu práce (vždyť vám říkám, že stárnu a vydělávám). Našel jsem si moc dobrý job, kde je bude zajímat, co fetuji a jak často. A chci mít čistou krev. Abych byl v té správné škatulce slušňáků, co sice do sebe sypou kokain, ale tráva jim hróóóózně smrdí.

Jestli počítám s tím, že selžu? Že si zahulím? Jo, počítám s tím. Nejsem naivní náctileté pako, které věří své vůli. Dnes už moc dobře vím, že moje vůle stojí za starou belu a že příležitost dělá zloděje.

Takže jdeme na to. Jo a jestli vás zajímá, jaký byl ten první den bez špeka, tak ani nevím. Celý den jsem makal, půl dne seděl v autě a usínal vestoje v pět hodin odpoledne. Když jsem se v deset večer dostal do postele, tak jsem usnul a ani jsem se (k Šivovi) nepomodlil. Jaký bude druhý den? Těšíte se? Já vůbec.