Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Den ve vězení pašeračky Terezy H.: Tvrdý režim, špatná hygiena a za trest do díry

+ Dalších 33 fotografií
vězněm v cizině
V lednu to bude rok, co na mezinárodním letišti v Láhauru celníci zadrželi Terezu H. (22), která měla v kufru pašovat téměř deset kilo heroinu. Od té doby se u Terezy leccos změnilo. Poměrně hodně přibrala a už nevypadá jako laciná holka. Ovšem jak bude její život dál pokračovat se zatím neví. Už několikrát byl dívčin soud z různých důvodů odročen. Jak ale vypadá Terezin život v drsném pákistánském vězení? Žádný med to rozhodně není.

Tereza H. se už téměř rok nachází v pákistánském vězení Kot Lakhpat. Jestli jí něco změní pohled na život, který doposud vedla, tak to bude právě tohle vězení. Bývalé vězenkyně totiž popsaly, jak to tam chodí.

Bývalé vězeňkyně pro žurnál South Asian Studies vyzpovídal Khalid Manzoor Butt z univerzity v Islámábádu. Ženy tehdy tvrdily, že ženská část věznice Kot Lakhpat má kapacitu jen pro 30 až 40 žen. Přitom ve chvíli, kdy průzkum probíhal, mělo být ve vězení na 133 žen.

Podle jejich slov nejsou podmínky ve vězení vůbec optimální, a to hlavně přes léto. V létě dosahují teploty až 48 °C, v zimě klesají jen ke 2 °C. Jestli si Tereza myslela, že si ve vězení bude válet šunky, tak nyní už zjistila, že pravda je někde úplně jinde.

Vezěnkyně musejí vstávat už v pět hodin ráno. Pak je čeká snídaně a následuje volno. V 11 hodin dostávají odsouzené oběd, nebo si také mohou vařit samy. Ženy si své cely musejí samy uklízet. Ty oblíbené, které si ve vězení získaly určitý respekt, však nemusí.

Ty bohatší si mohou zaplatit v přepočtu 200 korun a úklidu budou také ušetřeny. Porušení vězeňského řádu většinou bývá potrestáno pobytem v díře. Jedná se o celu o rozměrech 1,2 × 1,8 metru bez jakýchkoliv oken.

Je tedy jasné, že Tereza H., která byla zvyklá na jiné podmínky a luxus, ve vězení trpí, i když to vypadá, že ji prakticky nic netrápí. Řád pro všechny vězenkyně je stejný a musejí ho dodržovat. Tudíž ani pákistánská celebrita, za kterou ji některá pákistánská média mají, nemůže být výjimkou.

Mohlo by vás zajímat

Další články