Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Den otců je tady: Podívejte se na pět nejlepších filmových tatínků

Den otců je tady: Podívejte se na pět nejlepších filmových tatínků
Zdroj:
+ Dalších 5 fotografií
Den otců
Den otců připadá každým rokem na třetí červnovou neděli. Oslava vztahu otce k dítěti vznikla díky Američance Sonoře Smart Dodd, která chtěla prokázat čest svému ovdovělému otci. Stejně jako maminky i tatínkové si zaslouží poděkovat za jejich dobré srdce a starostlivost. Redakce eXtra.cz vám proto přináší nejlepší filmové postavy tatínků.

Jak vytrhnout velrybě stoličku

Svobodná maminka nemá na svého syna čas. Ten vezme situaci do vlastních rukou a rozhodne se najít si tatínka na vlastní pěst. Malý Vašek se tak setkává s Lubošem a užívá si nezapomenutelné prázdniny na horách. Kdo by si nepřál tatínka se smyslem pro dobrodružství?

Mamma Mia

Proč se spokojit s jedním tátou, když můžete mít rovnou tři? Svatební den mladé Sophie se blíží a ona si přeje jediné, aby ji k oltáři odvedl její otec. Z deníku své matky ale zjišťuje, že má tři uchazeče. Inteligentní Harry, dobrodruh Bill a šarmantní Sam jsou perfektní adepti na to být otci. Biologickým tátou je sice jen jeden z nich, ale jako dceru ji milují všichni. Jejich malé holčičce tak máme co závidět.

Lví král

Zlobivé lvíče Simba má štěstí, že je jeho otcem král Mufasa. Za svého syna totiž položí i život při záchraně před zdivočelým stádem hyen. Animovaný film dokazuje, že otcovská láska může být opravdu hluboká. Při sledování tragického příběhu ukápne slza i těm nejdrsnějším tatínkům.

Velký táta

Adam Sandler v roli dvaatřicetiletého Sonnyho se chová spíše jako puberťák. To se změní v okamžiku, kdy pozná svého pětiletého syna Juliana, který mu okamžitě přiroste k srdci. Z večírkového Sonnyho se tak stává zodpovědný a spolehlivý táta.

Hledá se Nemo

Animovaný film, který pojednává o životě ovdovělého tatínka Marlina a jeho zbrklého syna Nema. Není nic dojemnějšího, než když táta proplouvá celým oceánem, aby našel svého ztraceného syna. Tomu se říká pravá otcovská láska.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy