Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Démony svázaný Víťa Starý: Frontman kapely Mandrage dal o sobě po roce vědět na svatbě

Démony svázaný Víťa Starý: Frontman kapely Mandrage dal o sobě po roce vědět na svatbě
Zdroj: koláž eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
cesta vzhůru
V listopadu to bude přesně rok od chvíle, kdy se veřejnost dozvěděla o démonech frontmana skupiny Mandrage Víti Starého a kapela ukončila svoji hvězdou dráhu po dlouhých osmnácti společných letech. Členové bývalé oblíbené skupiny věří, že se na podiu společně ještě někdy sejdou a dle jejich slov je Víťa v pohodě. Ten o sobě koneckonců po pobytu v léčebně dal vědět na svatbě kamaráda.

Poté, co byl v televizi Prima odvysílán Český mejdan s Impulsem 2019, diváci zůstali doslova jako opaření. Naprosto je totiž šokoval vzhled frontmana kapely Mandrage Víti Starého, který na první pohled působil, že má znatelný problém s drogami.

Víťa měl znatelné kruhy pod očima, šlo poznat, že výrazně zhubnul a lidé kolem něj si začali uvědomovat, že je třeba zasáhnout. Nejdříve to začalo tím, že členové kapely den před Vánoci zanechali na sociální síti fanouškům překvapivý vzkaz. Dali všem na vědomí, že si po aktuálním turné dávají na nějaký čas pauzu.

V tu dobu ještě nikdo netušil, že se nakonec žádné turné neuskuteční. "Bude potřebovat nějaký čas a pomoc, aby to zvládl. Jako kapela tak v tuto chvíli nejsme schopni nikomu nic slíbit. Můžeme však slíbit Víťovi, že ho neopustíme a uděláme vše pro to, aby mu bylo lépe,“ vysvětlila tenkrát kapela.

Jenomže místo pauzy přišlo zrušené turné a rozpad kapely. Víťa Starý nastoupil do léčebny a následně se po něm slehla zem. "Ačkoliv jsou to problémy Víta Starého, které Mandrage dohnaly k definitivnímu konci na hudební scéně, nikdo nezapomíná, že to byl právě on, díky komu kapela vůbec vznikla," stáli kamarádi při Víťovi.

Nový start a lepší začátky

V rozhovoru se členové kapely rozpovídali po roce o svém kamarádovi Víťovi a dle jejich slov se mu daří dobře. "Každého nás to nasměrovalo úplně jinam. Já dělám momentálně v reklamce textaře a mám ještě kapelu s naším bubeníkem z Mandrage Matyášem Vordou a s basákem od Mekyho Žbirky. Tím, že jen tento rok takový, jaký je, hráli jsme asi jen pět koncertů. Musím říct, že mi to ani moc nechybí," řekl v rozhovoru pro Showtime klávesista František Bořík.

"Matyáš Vorda hraje u Mekyho Žbirky na bicí a věnuje se různým stage designům a scénografii pro nejrůznější televizní pořady. Pepa Bolan se pustil naplno do tetování, má tetovací salón v Plzni. A Víťa... Víťa je v pohodě," popisuje.

"Občas se s Vítkem vidíme. Naposledy zhruba před dvěma měsíci na mé svatbě. Vypadal dobře a je v pohodě," dodává.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy