Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Demonstrace v Ostravě sílí: Ať Adam Vojtěch odstoupí z funkce, dožadují se lidé

Demonstrace v Ostravě sílí: Ať Adam Vojtěch odstoupí z funkce, dožadují se lidé
Zdroj: Facebook - František Glombek
+ Dalších 6 fotografií
demonstrace
Vlna nepokojů kvůli mimořádným opatřením proti šíření koronaviru sílí. Obyvatelé města Ostrava se tak rozhodli uspořádat demonstraci na Masarykově náměstí. Projevili zejména nesouhlas s rozhodnutími vlády a zejména s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem. Během akce tak mohli účastníci podepsat petici proti nesouhlasu nařízení vlády pro Moravskoslezský kraj.

"Máme toho dost," skandovali obyvatelé města Ostravy na svolané demonstraci. Tu zorganizovala iniciativa Ostrava-nemlčí. Nelíbí se jim totiž, jak vláda v krizových situacích postupuje.S ručně vyrobenými transparenty tak vyšli do ulic.

"Neděste nás vládo, nejsme tupé stádo," sděloval jeden z transparentů. Mezi všemi přítomnými pak hlavní pozornost zaujímal největší plakát s nápisem "Stop koronateror". Další z demonstrujících se odkazovala na to, že v zemi je 0,025 procent lidí. "Od kolika procent nás začnou střílet," napsala žena.

K celé situaci se před ostatními demonstranty vyjádřil i spisovatel a novinář Ladislav Vrchovský. "Jestliže chcete doma předejít nějakému problému, tak to řešíte dopředu. Já pořád čekám na to, kdy se konečně objeví kompetentní hlas, který řekne "toto se má udělat" . Čekám kdy už skončí ty politické hrátky. Už dost pánové," řekl Vrchovský a dočkal se hlasitého potlesku.

Hygienici si však stojí za svým rozhodnutím zavedení opatření. Nemoci Covid-19 se totiž šíří z ohnisek na Karvinsku a Frýdecko-Místecku do dalších oblastí. Zavedly se tak opět roušky v MHD i ve vnitřních prostorách. Akce se omezily na maximálně sto účastníků a hospody zavírají po jedenácti hodině večer.

V šestibodové výzvě se ale organizátoři nedožadují odstranění opatření, ale odstoupení Adama Vojtěcha z funkce ministra zdravotnictví. „Tato demonstrace není demonstrací proti rouškám, proti snaze bojovat se zákeřnou nemocí, ale je veřejně vyjádřeným nesouhlasem s tím, jak vláda chaoticky, zmatečně a bez ohledu na své občany zasahuje do každodenních lidských životů, do obyčejných snah o klidný a spořádaný život,“ informovali pořadatelé akce na Facebooku. Organizátoři také dodali, že pokud vláda jejich požadavky neuskuteční, protesty budou dále pokračovat.

Související články

Další články