Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Demonstrace v Mnichově kvůli koronavirovým omezením se nesla v nacistickém duchu

Demonstrace v Mnichově kvůli koronavirovým omezením se nesla v nacistickém duchu
Zdroj: profimedia.cz
provokace
Německé město Mnichov zakázalo lidem na demonstracích, kde se protestuje proti omezením zavedeným kvůli koronavirové pandemii, nosit žlutou Davidovu hvězdu. Tou se ve 30. letech minulého století za dob vlády nacistů označovali Židé.

Před víkendovým zákazem se v Německu konaly demonstrace proti omezením zavedeným kvůli koronaviru Lidé při demonstracích využívali nacistický symbol Davidovu hvězdu Účastníci protestu si žlutou hvězdu připnuli, aby vyjádřili jasný nesouhlas se zavedenými opatřeními. Takové chování se v posledních týdnech během protestů objevuje čím dál častěji.

Nyní už v Mnichově zakázaný symbol se podobal tomu, jímž se označovali v dobách nacismu Židé Pověřenec berlínské vlády pro boj proti antisemitismu Felix Klein jednání demonstrantů označil za zcela nepřípustné a za vědomé porušování tabu. Symboly holocaustu jsou podle něj provokace a při jejich využívání se snižuje utrpění obětí nacismu

Mnichov tedy zakázal nosit šesticípé hvězdy s tím, že pokud bude zákaz porušen, protestujícímu bude hrozit pokuta, jak uvedl server Merkur.

Demonstrace v Německu probíhají celý květen. Účastníci protestů si myslí, že vláda vyvolává paniku a potlačuje občanská práva. Mimo jiné lidé při demonstracích nosí transparenty hlásající"roušky vás osvobodí" či "očkování vás osvobodí". Nelíbí se jim ani nošení roušek ani fakt, že by se proti koronaviru museli nechat povinně očkovat.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy