Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Demonstrace proti Benešové: Přišlo 15 tisíc lidí, podle Ovčáčka jsou BEZVÝZNAMNÍ

Demonstrace proti Benešové: Přišlo 15 tisíc lidí, podle Ovčáčka jsou BEZVÝZNAMNÍ
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
Demonstrace
Hradní mluvčí Jiří Ovčáček zaútočil na demonstranty, kteří v pondělí pochodovali Prahou a dalšími velkými městy. Nelíbí se jim jmenování Marie Benešové ministryní spravedlnosti, odsoudili premiéra Andreje Babiše i prezidenta Miloše Zemana. Ovčáček označil demonstraci za naprosto bezvýznamnou. Podle organizátorů přitom Staroměstské náměstí zaplnilo přinejmenším 15 tisíc lidí.

Na 15 tisíc lidí se podle iniciativy Milion chvilek pro demokracii shromáždilo na pražském Staroměstském náměstí Demonstrovali proti jmenování Marie Benešové do úřadu ministryně spravedlnosti.

Prezident Miloš Zeman by ji měl na návrh Andreje Babiše jmenovat v úterý. Rovněž prezident a premiér se u demonstrantů ocitli v nemilosti. České soudnictví prý přestane být nezávislé, podobně jako tomu je v Polsku nebo Maďarsku.

Na demonstranty ostře zaútočil Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček "Takže se pospojovali neobolševičtí Piráti, podivně placené politické neziskovky a neúspěšní politici a celé se to jmenuje Milion chvilek nenávisti," uvedl na Twitteru.

"Je srandovní pozorovat četné novináře, jak si po všech těch svých politických prohrách už nehrají na nezávislé a doslova veřejně ucvrnkávají z jedné absolutně bezvýznamné demonstrace jakéhosi podivného spolku," pokračoval Ovčáček. Lidé jeho slova odsuzují s tím, že mluvčí Pražského hradu by si takové výroky dovolit neměl.

Demonstrovalo se i v desítkách dalších měst po celém Česku, po Praze byla největší účast v Brně.

Související články

Další články