Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Demonstrace proti Babišovi nabírá na síle: Máme dost vlády jedné straky, Andreji, odstup, skandují

Demonstrace proti Babišovi nabírá na síle: Máme dost vlády jedné straky, Andreji, odstup, skandují
Zdroj: eXtra.cz
+ Dalších 9 fotografií
andrej babiš
V úterý v podvečer se na Václavském náměstí koná další z protestů proti premiéru Andreji Babišovi (65). Hnutí Milion chvilek pro demokracii požaduje, aby Babiš podal okamžitou demisi. Na protest dorazilo hned několik set lidí a Václavské náměstí se plní.

V úterý od osmnácti hodin odpoledne se na Václavském náměstí koná další demonstrace proti Andreji Babišovi (65). Hnutí Milion chvilek pro demokracii tak reaguje na události z minulého týdne, kdy podle auditu Evropské komise premiér Andrej Babiš porušil české i evropské předpisy o střetu zájmů.

Spolek Milion chvilek pro demokracii požaduje, aby premiér Andrej Babiš podal demisi. Na demonstraci dorazilo několik stovek lidí. Protestující proti Babišovi nesli transparenty s hesly jako "Všetci kradnů, iba já čepám," nebo "Bureši, Šarochy a hlupáky si za koblihu koupíš, ale nás nikdy".

Akce by se měla konat do večerních hodin. Demonstrace se konala i přes tragickou událost v Ostravě, avšak demonstranti uctili minutou ticha oběti ostravské tragédie. Organizátoři také odvolali bubeníky, kteří měli na akci působit.

„Milí přátelé, jsme otřeseni tím, co se stalo dnes ráno ve Fakultní nemocnici v Ostravě. Proto na dnešní demonstraci uctíme oběti minutou ticha. Zároveň jsme z akce odvolali bubeníky - pochod tedy nebude tak hlučný, jako měl být,“ sdělilo Milion chvilek pro demokracii.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy