Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Demonstrace proti Babišovi: Klus a jeho Tamara v čele. Kdo ještě dorazil?

Demonstrace proti Babišovi.
Zdroj: archiv
+ Dalších 15 fotografií
Demonstrace
Na Václavském náměstí aktuálně probíhá demonstrace za demisi ministryně spravedlnosti Marie Benešové (71) a premiéra Andreje Babiše (64). Náměstí zaplňuje něco kolem 120 tisíc lidí, může tak jít o největší demonstraci od listopadu 1989. Protestu se zúčastnila i řada známých umělců...

Na dnešní demonstraci vystupuje i řada známých tváří. Například herečky Bára Hrzánová a Jitka Čvančarová (41) (41), muzikant Mário Bihári a skupina Buty. Podle organizátorů se zřejmě jedná o největší demonstraci od roku 1989.

Demonstrace se účastní i ředitel nevládní organizace Transparency International David Ondráček, zakládající člen Unie daňových poplatníků ČR a specialista na postupy ministerstva financí David Hubal nebo spoluorganizátor slovenských protestů Za slušné Slovensko Juraj Šeliga.

Mezi demonstrující přišla i komička Iva Pazderková, herec Jiří Mádl či Ivan Trojan Chybět nemohl ani vystupující Tomáš Klus (33) s manželkou Tamarou. Ivan Trojan redakci eXtra.cz, která situaci na Václavském náměstí sleduje, prozradil proč na demonstraci přišel. "Dorazil jsem proto, že si nepřeji, aby premiér lhal České republice, což se několikrát stalo."

Své vyjádření k demonstraci nám podala i Iva Pazderková. "Byla bych nerada, abych se znovu dočkala totalitního systému v naší republice, protože nejsem ráda, že slova jako pravda, láska a morálka, se staly sprostými nadávkami. A protože zrovna tyhle hodnoty vyznávám, tak jsem přišla," uvedla komička.

Na pódiu vystoupila i Jitka Čvančarová, která neudržela slzy...

Související články

Další články

Nejnovější kauzy