Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Demonstrace, ohně a rabování: Donald Trump se po násilné smrti černocha schoval do bunkru

Demonstrace, ohně a rabování: Donald Trump se po násilné smrti černocha schoval do bunkru
Zdroj: YouTube
+ Dalších 6 fotografií
protesty
Smrt černocha George Floyda rozpoutala v Americe vlnu protestů proti policejní brutalitě. Minulé pondělí na neozbrojeném muži klečeli hned tři bělošští policisté, kteří byli žádáni, aby z něj slezli, protože nemůže dýchat. Jeden z policistů mu klečel přímo na krku, což vedlo k úmrtí. Vlna demonstrací, která trvá už téměř týden a probíhá na mnoha místech USA, přináší i rabování a ohně. Demonstranti se přesunuli i na Lafayettovo náměstí, které je vedle Bílého domu, Donald Trump (73) se proto schoval do bunkru.

Po smrti George Floyda, černocha, kterému bělošský policista klečel na krku tak dlouho, dokud nezemřel, se v USA rozpoutala velká vlna protestů proti policejní brutalitě. Z mnoha míst jsou hlášeny střety policie s demonstranty, rabování i požáry, které protestanti zakládají.

Především v průběhu víkendu byly demonstrace provázeny násilnostmi a internetem kolují videa, která zachycují, jak tvrdými způsoby policie proti demonstrantům zasahuje. Slzný plyn, gumové projektily či obušky nejsou výjimkou. Práci policistů na svém Twitteru chválil Donald Trump a možná i proto se protesty přesunuly i k Bílému domu

Trump na svých sociálních sítích vyzval k použití zdrcující síly proti protestantům. Ti se přesunuli na Lafayettovo náměstí, které je v těsné blízkosti Bílého domu, a zapálili několik objektů včetně kostela. Tajné služby Spojených států proto prezidentovi USA doporučily, aby se ukryl do bunkru. Tam strávil páteční noc a následně i nedělní v obavách o svůj život.

Zatýkání

V souvislosti s protesty bylo podle posledních informací zadrženo už více než 4 000 lidí. Podle zahraničních médií i dcera starosty New Yorku. Chiara de Blasi odmítla odejít z místa protestu, které policie nařídila kvůli výtržnostem uklidit.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy