Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Dělejte pro sebe těchto 10 věcí, abyste se cítili uvolněně

Zdroj: profimedia.cz
Dnešní doba je velmi uspěchaná a člověk nemá moc času sám na sebe. Jak se zaměřit na sebe a cítit se víc uvolněně? Přinášíme vám pár rad, jak to lehce zvládnout. Není na tom nic těžkého!

1. Sám sebou opravdicky Nic není horší než si hrát na něco, co nejsme. Udělat si pomyslnou masku a ukazovat ji světu. Přijměte všechny stránky své osobnosti. Ty dobré, ale i ty špatné. Tak člověk může akceptovat sám sebe bez žádných lží. Zaměřte se na své klady a naplňujte je.

2. Být hodný sám na sebe Osoba, která tady bude po celou dobu, je jen ta vaše. Nikdo vám nebude říkat, jak vás má rád, když se sami nebudete mít rádi. To, jak zacházíte sami se sebou, vám utváří, jak se k vám budou chovat ostatní. Pokud nebudete milovat sebe, možná vás nebude milovat už vůbec nikdo. Nikdy.

3. Přijměte zodpovědnost Přijmout zodpovědnost za svůj život a za svá rozhodnutí je obtížná věc. Nikdo jiný však nemůže za situaci, ve které se nacházíte.

4. Přítomný okamžik Momentálně se děje to, čemu se říká život. Teď a tady. Odhoďte minulost a staré křivdy a začněte se zaměřovat na přítomnost okamžiku. Naučte se prožívat život tak, jak právě probíhá. Tady a teď!

5. Tvé staré já Začněte soupeřit se svou starou verzí. To, co jste udělali špatně, změňte. Inspirujte se u ostatních lidí, motivujte se, ale nikdy se nesrovnávejte s ostatními. Každý má svůj jedinečný potenciál a náhled na svět.

6. Začněte fandit i ostatním Motivujte nejen sami sebe, ale i ostatní. Rodinu, přátele a lidi, které máte rádi. Uvidíte, že z toho budete mít radost a bude vám dobře. Jděte si třeba společně zasportovat nebo si dejte zdravý oběd.

7. Odpuštění Je to těžké, ale uleví se vám. Odpustit ostatním a především sám sobě je klíčem k posunu. Neposunete se, pokud se budete plácat ve starých křivdách.

8. Pozitivní přístup Každé ráno si řekněte pár hezkých vět. Jste krásní a zdraví. Ráno dělá den, a pokud se budete mračit, k ničemu vám to nepomůže. Zkuste se zaměřit na pozitivní aspekty života a bude se vám lépe dýchat a žít.

9. Myšlenky Denně nám hlavou proběhne milion myšlenek. Každý den si udělejte pořádek v hlavě. Uklidněte se a zaměřte se na myšlenky, které jsou důležité. Pomůže vám k tomu i vaše oblíbená hudba.

10. Smích Smějte se! Nahlas a pořádně. Uvolní se vám tělo a budete v klidu.

Související články

Další články