Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Dělají z nás malé děti? Po 22. hodině si party na zahradě NEUDĚLÁTE!

Grilovačky nebo oslavy na zahradě či kulturní a společenské akce, které se dělají obvykle venku, budou muset od letošního října končit vždy ve 22 hodin. Podle starostů některých měst a obcí je to ale prakticky nemožné.

Pokud budete chtít zapařit s přáteli na vaší zahradě a víte, že se vám to tak trochu protáhne, musíte požádat o speciální povolení a vše předem nahlásit obci. Po 22. hodině už se na vlastním pozemku jinak nepobavíte.

Ministerstvo vnitra novelizovalo zákon o přestupcích, a tím pádem by obce a města měly všechny venkovní akce po 22. hodině zahrnout předem do vyhlášky.

Tomu, kdo bude pořádat hlučnou akci na své zahradě po 22. hodině a zavčas to nenahlásí obci, hrozí tučná pokuta. Takže oslavy na zahradách a terasách od října budou dost komplikované.

Novela také komplikuje život všem organizátorům kulturních a společenských akcí. Starostové se ale bouří a nedokáží si to reálně představit. Vyhlášku totiž schvaluje zastupitelstvo, které se schází jen jednou za 3 měsíce.

Takže si i obyčejnou grilovačku s přáteli musíte naplánovat dlouho dopředu. A co na to říká naše Nikol Štíbrová s holkami? Podívejte se na video.

Související články

Další články