Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Parkování v modrých zónách se ruší: V Praze si to uděláme po svém, vzkázal vládě Hřib

Parkování v modrých zónách se ruší: V Praze si to uděláme po svém, vzkázal vládě Hřib
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Parkování
Vláda v pondělí oznámila, že od úterý opět začnou platit ve městech a obcích modré zóny. Přitom kabinet zrušil zóny od 16. března jako jedno z opatření proti šíření epidemie koronaviru, dosud platné usnesení počítalo s tím, že platit se nebude do konce nouzového stavu. Pražský primátor Zdeněk Hřib mezitím oznámil, že opatření v Praze prodlouží do 11. května.

Hřib se směrem k obnovení modrých zón vyjádřil na svém Twitteru. „Vláda v tom zas dělá jen chaos. Oznámit nám obnovení modrých zón tři hodiny před jejich znovuobnovením nedává smysl,“ napsal Hřib na sociálních sítích. „Proto vydám neprodleně nařízení o obnově platnosti modrých zón až 11. května. Tento termín jsme chtěli po vládě a je domluvený i s jednotlivými městskými částmi.“

Na uspíšení spuštění parkovacích zón apelovala například Praha. Primátor hlavního města Zdeněk Hřib (Piráti) ale v pondělí večer oznámil, že v metropoli nebudou modré zóny ještě nějakou dobu platit.

Vláda chce prodloužit nouzový stav

„Vláda usnesení zrušuje s účinností od 28. dubna od 00.00 hod.,“ je uvedeno v pondělním rozhodnutí. V zónách placeného parkování mohly dosud stát všechny automobily zdarma. Vláda zóny zrušila 16. března, postupně termín jejich spuštění prodlužovala a nakonec rozhodla, že znovu začnou fungovat až se skončením nouzového stavu. O něm bude v úterý rozhodovat Sněmovna. Vládní kabinet aktuálně žádá, aby místo do 30. dubna nouzový stav pokračoval do 25. května.

Uspíšení spuštění parkovacích zón žádal například pražský krizový štáb. Zástupci hlavního města požadovali, aby v případě prodloužení nouzového stavu do 25. května vláda spustila fungování zón už 11. května.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy