Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Dělají si z nás lidi z ČSSD legraci? Za hejtmana Haška léta mluví NEEXISTUJÍCÍ MLUVČÍ!

Hašku, děláte si z nás prču?
Zdroj: profimedia.cz
Hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek má velký problém. Roky za něj do médií mluvila žena, která ve skutečnosti neexistuje. Podle MF Dnes se za vymyšleným jménem tiskové mluvčí skrývá kontroverzní lobbistka Jana Mrencová.

Tisková mluvčí hejtmana Michala Haška má být Lucie Proutníková. Ta je ale podle MF Dnes fiktivní osobou a má se za ní skrývat lobbistka Jana Mrencová. Tato dáma je ale nepravomocně odsouzená k podmínce za to, že za úplatek nabízela ovlivnění novinářů. A to by asi neměl být člověk, který mluví za jihomoravského hejtmana. Michal Hašek se ale od této osoby distancuje. „Netuším, kdo to je,“ řekl Hašek MF Dnes.

Hejtman pro ČTK měl skrze Proutníkovou také komentovat církevní restituce. „Stalo se historicky, že se objevují určité podvrhy,“ řekl k celé situaci. Mrencová ale odmítá, že by za Haška pod vymyšleným jménem cokoliv komentovala.

„To opravdu máte mylné informace. Já politiku nedělám,“ řekla Mrencová MF Dnes. Přitom si Hašek u jejího partnera objednal před krajskými volbami marketingové služby v hodnotě 400 tisíc korun placené z veřejných peněz. Dokonce i mluvčí Jihomoravského kraje Eliška Holešinská Windová připustila, že ohledně tiskových zpráv s Mrencovou v minulosti komunikovala.

Související články

Další články