Je Miloš Zeman stále schopen zastávat úřad prezidenta se ctí? Nebo ho životní styl dohnal, jeho zdraví mu vystavilo stopku a on v posledních dnech jen překonává sám sebe? To jsou otázky, které zajímají českou veřejnost. Fanoušci a obdivovatelé prezidenta Zemana tvrdí, že politika dělá hlavně mozek. A že Zeman pořád patří mezi poměrně bystré státníky.

Zemanovi odpůrci ale tvrdí, že Zeman ve funkci bojuje sám se sebou a je zralý na odpočinek. "Kdyby dělal jakékoliv jiné zaměstnání, tak by byl v invalidním důchodu,“ uvedl kardiochirurg Jan Pirk v rozhovoru pro portál Info.cz.

Podle hradního mluvčího Ovčáčka je ale prezident vlastně zdravý, jen ho trápí nevyléčitelná cukrovka a polyfunkční neuropatie.

Téměř dva měsíce nebyl prezident Zeman na žádném setkání s fanoušky. Vychutnával si léto a chtěl, aby si Češi užili dovolené. Dne 24. srpna se Zeman objevil na agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích – video zveřejnili redaktoři webu Seznam Zprávy.

Při této příležitosti nechal vyniknout své inteligenci a smyslu pro bonmoty a s úsměvem na rtech kritizoval EU. „Zdá se mi, že v poslední době Evropská unie, na kterou už tady bylo řečeno několik kritických slov, přikračuje ke krokům, o kterých jsme dosud četli jenom v románech – vyplácí dotace na nevýrobu, nikoliv na výrobu, ale na nevýrobu. Mně to připadá jako naprosté zvěrstvo. Pokud máme vyplácet dotace, tak abychom něco vyrobili, a ne abychom výrobu zastavovali,“ řekl Zeman.

Celkově ale jeho vystoupení moc pozitivních momentů nepřineslo. Zeman působil velmi unaveným dojmem. Když si myslel, že na něj nemíří kamera, choval se nestandardně. Zdálo se, že mu fyzickou bolest nezpůsobuje stání, ale dokonce i to, když sedí.

Favoritem prezidentské volby je momentálně Jiří Drahoš. Předpokládá se, že do boje o Hrad výrazně promluví také Jaroslav Kubera. Zemanovi sázkaři moc nevěří, jeho další zvolení odborníci nepředpokládají. A když se na slabého Zemana podíváme, tak si říkáme, že na odpočinku by mu asi bylo opravdu lépe. Celé video najdete na webu seznam.cz.