Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Děkuju, táto: Vojta Dyk složil dojemnou píseň pro zesnulého otce, hraje v ní i zpěvákův synek Alois

+ Dalších 9 fotografií

Zpěvák Vojtěch Dyk a jeho kapela D.Y.K. představili nový dojemný singl a videoklip k písni Táto. Věnována je Vojtovu otci Radku Pytlíkovi, který minulý rok v lednu zemřel. Zpěvák ji poprvé zazpíval na Českém slavíkovi a žádné oko v sále nezůstalo suché. Skladba, pod níž jsou autorsky podepsáni Dyk a Ondřej Pivec, by měla být rovněž osobním zamyšlením nad vztahy otců a synů.

Zpěvák a herec Vojtěch Dyk má se svou kapelou D.Y.K. novou píseň s videoklipem Táto, kterou začal psát pro svého otce, spisovatele Radko Pytlíka. Už mu ji ale bohužel nestihl zazpívat, jelikož minulý rok v lednu, jak jsme již psali, ve svých devadesáti třech letech Radko Pytlík zemřel.

"Měla vzniknout dříve"

"Píseň TÁTO, věnovaná mému otci, měla původně vzniknout dříve. Ale nestalo se tak. A můj otec zemřel. A já si na jeho odcházení uvědomil spoustu věcí. Například, že se o smrti stále ještě bojíme mluvit. Že ji vytěsňujeme ze svých životů, ale i to, že smrt ve své krutosti může být i krásná. Když si uvědomíme, že smrt je matka našeho druhého života a my pouze součástí přírodního cyklu. O tom všem je píseň Táto,“ říká Dyk.


Na sociálních sítích Dyk sdílel fotografie z natáčení videoklipu, které bylo velmi emotivní. V klipu si zahrál i syn zpěváka, desetiletý Alois. Rozhodně je vidět, že svého otce nezapře a zdědil herecký talent.

Slzy na Českém slavíkovi

Píseň Vojtěch zazpíval poprvé na Českém slavíkovi, kde dohnal k slzám téměř celé zaplněné Forum Karlín. V průběhu bylo vidět, že i přes jeho názor na smrt Dyk sotva zadržuje slzy, a také přítomní v sále byli naměkko. Přeci jen mu náladu zvedlo aspoň jeho vítězství. Podařilo se mu získat druhé místo v kategorii Zpěvák roku a na galavečer s sebou vzal svou krásnou ženu Tatianu Dykovou.


Související články

Další články

Nejnovější kauzy