Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Dekadentní okénko Olgy Path: Této holčičce se klaněly davy filmových ikon a tady je pro vás jeden z maximálních důvodů proč!

Bez většího mediálního víření a humbuku mezi českými občany na sociálních sítích odešla tento týden na věčnost bývalá velvyslankyně USA v Československu – Shirley Temple Black. Filmoví fanoušci a svět vůbec ji však mnohem lépe než jako političku znali jako nejzářivější dítě již tak zářivého filmového průmyslu jménem Hollywood.

V době třicátých a čtyřicátých let, kdy Shirley jako přesladká dětská hvězda natáčela jeden film za druhým, si přišla na mnohem větší peníze než mnozí zavedení dospělí američtí herci. Její krátké dětství však dle jejích vlastních slov skončilo v okamžiku, kdy herečku ve věku jejích šesti let požádal Santa Claus v obchoďáku o podpis. Do té doby na něj věřila. Ve dvaceti pak po tříletém manželství porodila své první dítě, dceru Lindu Susan.

Bývalá nejslavnější dětská supernova stříbrného plátna zemřela 10. února 2014 v poklidu ve věku 85 let, obklopena svou početnou rodinou a pečovateli. Ve svém dnešním Dekadentním okénku jsem pro vás našla jedno unikátní video se Shirley, se kterou tento týden odešel další kus onoho jedinečného „starého Hollywoodu“.

A proč zrovna tento s dekadencí zdánlivě nesouvisející kousek? To proto, že i přes veškerou nevinnost, která je obsažena v tváři a očích malé Shirley, a i přes radost, kterou ve svých rolích rozdávala, Hollywood byl, je a zůstane ještě dlouhá léta tím nejneotřesitel­nějším a nejznámějším symbolem dekadence posledního století.

Související články

Další články