Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Dejte si pozor: Krásná vizážistka zemřela na dovolené po tom, co vypila otrávený alkohol z lahve s nálepkou GIN!

Krásná Cheznye Emmons zemřela poté, co se napila z láhve, která byla označena jako gin, ale uvnitř byl smrtící metanol.
Zdroj: Facebook.com

Česko loni zachvátila aféra s pančovaným alkoholem, která si vyžádala desítky obětí. Tento problém se ale netýká jenom naší země. Kvůli otravě metanolem zemřela letos v dubnu třiadvacetiletá vizážistka Cheznye Emmons z Velké Británie po tom, co se napila z lahve, na které byla samolepka s označením "gin".

Chez, jak krásku přátelé a rodina nazývali, cestovala po Asii se svým přítelem Joe Cookem. Pár zakoupil v jednom z místních obchodů v Indonésii lahev, která vypadala jako klasický gin. Jenže během několika dnů po vypití si Chez začala stěžovat svému příteli, že špatně vidí. Několik hodin trvalo, než se džunglí dostali oba na oční kliniku. Odtamtud ji ale okamžitě transportovali do města Medan na ostrově Sumatra a uvedli ji do umělého spánku. Rodiče Chez pravidelně létali za svou dcerou, ale 25. dubna se rozhodli její trápení ukončit a požádali, aby lékaři přístroje vypnuli. Na záchranu jejich dcery už nebyla žádná naděje.

" Z toho, co se stalo, jsme pochopili, že v obchodě nalili do lahve od ginu metanol. Pokud víme, tak obchod byl uzavřen a případ vyšetřuje policie," řekl novinám její bratr Michael. O celou záležitost se stará i Britské velvyslanectví v Indonésii.

Metanol je prudce jedovatý a je známo, že jeho požití způsobuje selhání ledvin, slepotu, záchvaty a smrt. Bohužel v těchto asijských zemích, kde jsou na alkohol uvaleny vysoké daně, se obchodníci uchylují k nechutným praktikám a lihoviny falšují. Někteří nemorální dodavatelé dokáží zajít ještě dál a do lihovin přidávají metanol. Ten v nich není vůbec cítit a nelze jej poznat ani po chuti.

Související články

Další články