Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Dejte ho mladším: Stařenka nakažená koronavirem odmítla plicní ventilátor a zemřela

Zdroj: pixabay.com
+ Dalších 5 fotografií
hrdinství
Belgická seniorka, které lékaři koncem března diagnostikovali koronavirus, se dobrovolně vzdala léčby. Plicní ventilátor, kterých je momentálně nedostatek, přenechala mladším. O stařenčině heroickém skutku informuje britský deník Daily Mail. Dcera seniorky doteď nechápe, kde se její maminka mohla nakazit, jelikož byla jenom doma a dodržovala vládní nařízení.

Seniorka Suzanne Hoylaertsová (†90) pocházela z belgického města Binkom. Ve svých devadesáti letech se nakazila koronavirem a 20. března byla hospitalizována v nemocnici.

Ventilátor dejte mladším

Když ji lékaři chtěli připojit na ventilátor, prý ho odmítla se slovy, že ho raději přenechá mladším. „Měla jsem opravdu skvělý a krásný život, tohle vezměte a dejte mladším,“ řekla stařenka dva dny před svou smrtí.

Koronavirus byl mnohem silnější než její organismus a 22. března mu Suzanne podlehla. Její dcera Judith nesla smutný okamžik o to hůř, že se s maminkou nemohla rozloučit, protože ona sama byla v karanténě.

Nemohly se ani rozloučit

„Nemohla jsem se s ní ani rozloučit,“ uvedla belgickému deníku Het Laatste Nieuws. A ani pohřbu se nemůže kvůli nařízené karanténě zúčastnit. Judith navíc nechápe, kde se mohla její matka nakazit. Prý byla jen doma a respektovala všechna nařízení.

„Sama jsem ji vezla k lékaři, když mi řekla, co ji trápí, že se jí špatně dýchá. Loni měla zápal plic, myslela jsem, že se jí to vrátilo,“ popsala poslední matčiny dny Judith.

„Loučila se se mnou slovy: A kdyby něco, neplakej, udělalas pro mě všechno, co jsi mohla. Víš, že jsem měla dobrý život,“ uzavřela smutně dcera.

Související články

Další články