Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Dědictví po Libušce Šafránkové: Maminčiny pozůstalosti s láskou opečovává její syn

Libuše Šafránková a Josef Abrhám mladší
Zdroj: profimedia, herminapress / koláž eXtra.cz
+ Dalších 5 fotografií
MAJETEK

9. června uplynou dva roky od chvíle, kdy nás znenadání tragicky opustila národem milovaná herečka Libuše Šafránková (†68). Jak vyplývá z katastru nemovitostí, jediný potomek, syn Josef Abrhám mladší (46), si dědictví váží a stále ho opečovává. A nic nenaznačuje, že by se ho chtěl zbavit a zpeněžit ho.

Libuše Šafránková: Nečekaná smrt a její příčina

Herečka Libuše Šafránková byla před dvěma lety na blíže nespecifikované operaci, po ní se ale bohužel Českem roznesla tragická zpráva: nejznámější česká Popelka zemřela.

Rodina nikdy nevysvětlila, o co šlo, již před lety ale lidmi milovaná herečka bojovala se zákeřnou nemocí plic a podle některých zdrojů, jedním je například spisovatelka Markéta Lukášková, přítelkyně Libušky, se jí bohužel nemoc vrátila.

„Říkala, že výsledky nedopadly dobře, že už ale na léčbu kašle, že jí to nedělá dobře,“ uveřejnila na svém Instagramu vzpomínku na telefonát z podzimu 2020.

Majetek zdědil syn

Podle rozhodnutí soudu o vypořádání dědictví, který je dostupný v katastru nemovitostí, po sobě všemi milovaná Libuška nezanechala závěť. Její majetek v hodnotě dvanácti milionů korun připadl synovi Josefovi, neboť tehdy již těžce churavý manžel umělkyně Josef Abrhám starší (†82), jenž ji přežil o necelý rok, se svého podílu vzdal v synův prospěch.

A vypadá to, že zatímco jiní zesnulými předky shromážděný majetek prodávají a investují do svých zálib, aut a podobně, Josef Abrhám jmění udržuje dál v rodině a s mimořádným respektem.

Stále mu patří legendární dům maminky a tatínka na pražském Spořilově (respektive v Záběhlicích), další ve Šlapanicích nebo Libuščiny pozemky v Lomnicích.

Ani dva roky po nabytí majetku se jich nezbavil. Je vidět, že si váží toho, co jeho rodiče vybudovali, a nebere to pouze jako předmět výhodného zpeněžení. Však také v nemovitostech, které mu říkají pane, vyrůstal, má odtamtud vzpomínky, takže je logické, že se jich jen tak nebude zbavovat.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy